Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. YouTube Video Ortasına Reklam Alımlarını 8 Dakikaya İndiriyor !

YouTube Video Ortasına Reklam Alımlarını 8 Dakikaya İndiriyor !

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
53 0

Bildiğiniz üzere YouTube reklam yerleştirimine 10 dakika ve daha uzun videolara imkan vermekteydi. Fakat son yapmış olduğu güncelleme ile beraber artık bu süre 8 dakikaya indirilecek. Ülkemiz içerisinde bu güncellemenin yürürlüğe girmesi ise Temmuz ayının son haftasını bulacak. Bu durum birçok içerik üreticisi şimdiden sevindirmiş durumda. Aşağıda ise YouTube’un tam olarak konu hakkında atmış olduğu e-postaya erişebilirsiniz.

Bu e-postayı, videonun ortasında gösterilen reklamlarda kanalınızı etkileyecek bazı değişikliklerin yapılacağını bildirmek için gönderiyoruz. Bu değişikliklerle birlikte videonun ortasında gösterilen reklamlar daha fazla videoda kullanılabilecek. Böylece para kazanma potansiyeliniz de artacak.

Şu anda yalnızca 10 dakikadan uzun içeriklerde videonun ortasında gösterilen reklamlar kullanılabiliyor. Temmuz sonundan itibaren 8 dakikadan uzun tüm içeriklerde videonun ortasında gösterilen reklamlar kullanılabilecek. Bu değişiklik kapsamında, uygun tüm içeriklerde videonun ortasında gösterilen reklamları etkinleştireceğiz. Böylece videonun ortasında gösterilen reklamların devre dışı olduğu videolarda artık bu reklamlar kullanılabilecek. Videonun ortasında gösterilen reklamların zaten kullanılabildiği videolar bu değişiklikten etkilenmeyecek. Gelecekte para kazanan kanallara yapılan yüklemelerde videonun ortasında gösterilen reklamlar varsayılan olarak etkinleştirilecek.

Otomatik olarak videonun ortasında gösterilen reklamları etkinleştiren içerik üreticiler hem zamandan kazanabilir hem de yeni ve mevcut içeriklerinde para kazanma potansiyellerini artırabilir. Kullanıcı deneyimini değerlendirirken para kazanma potansiyelini artırmak için makine öğrenimini kullanarak videolarınızdaki en doğal araları otomatik olarak buluruz.

Videonun ortasında gösterilen reklamların videolarınız için uygun olmadığını düşünüyorsanız 27 Temmuz 2020’ye kadar YouTube Studio ayarlarında bu tercihi belirtebilirsiniz. Daha önce içeriklerinizde videonun ortasında gösterilen reklamları kullanmadıysanız hemen deneyin. Videonun ortasında gösterilen reklamları kullanmaya başladıktan sonra isterseniz devre dışı bırakabilir veya videolardaki yerleşimi kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Bu değişiklikler ve videonun ortasında gösterilen reklamlarla ilgili daha fazla bilgi için buradan Yardım Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
YouTube Ekibi

 

What’s your Reaction?
12
11
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir