Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Amazon Prime Video’da Reklamlı Abonelik Dönemi Başlıyor!

Amazon Prime Video’da Reklamlı Abonelik Dönemi Başlıyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
99 0
Amazon-Prime-Video

Netflix’in geçen yıl reklam destekli abonelik sistemini duyurmasınıdan sonra, Amazon Prime Video‘da reklamlı abonelik sistemini benimseyeceğini duyurdu.

Amazon yaptığı açıklamada, 2024 yılı başlarında Prime Video platformunda reklamları başlatma kararı aldı. Şirket, Prime üyelerine ek bir ücret karşılığında reklamsız bir deneyim sunmayı planlıdığını da belirtti.

Reklamlı abonelik sistemi 2024 yılı başlarında ABD, İngiltere, Almanya ve Kanada’da kullanıma sunulacak. Fransa, İtalya, İspanya ve Meksika’daki Prime Video kullanıcıları ise reklamları daha sonraki bir tarihte görmeye başlayacağı bilgiler arasında yer alıyor.

amazon prime

Amazon, bu reklam hamlesiyle daha fazla içerik üretimi ve yatırımı yapma amacında olduğunu belirtti. Ayrıca, bu adımın Amazon’un genişleyen video hizmetleri portföyünün bir parçası olduğunu ve şirketin rekabetçi video akışı pazarında daha da büyümeyi amaçladığını vurguladı.

İlginizi çekebilir; Apple’dan iPhone 15 Pro ve Pro Max İçin Renk Uyarısı!

Amazon’un hamlesi, video akışı pazarındaki rekabeti daha da kızıştıracak. Netflix ve Disney+ gibi rakipleri de zaten reklam destekli abonelik planları sunuyor. Bu da, kullanıcıların daha fazla seçenekten ve daha düşük fiyatlardan yararlanmasına olanak sağlayacak.

Amazon’un reklamlı Prime Video planları, Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacak henüz belli değil. Ancak, şirketin bu planları küresel olarak uygulamaya koymaya kararlı olduğu göz önüne alındığında, Türkiye’deki kullanıcıların da bu hizmetten yararlanması muhtemel.

Amazon’un bu hamlesi, video akışı pazarındaki rekabeti daha da kızıştıracak ve kullanıcılara daha fazla seçenek ve daha düşük fiyatlar sunacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir