Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AMD Ekran Kartlarına Counter Strike 2’de Ban Tehlikesi!

AMD Ekran Kartlarına Counter Strike 2’de Ban Tehlikesi!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
91 0
AMD

Geçtiğimiz günlerde Valve, AMD Anti-Lag+ teknolojisinin DLL dosyalarını kurcalamasıyla ilgili sorunları bildirmişti. Ancak, son açıklamaya göre Counter-Strike 2’de Anti-Lag+ özelliğini kullanmanın VAC bana neden olabileceği doğrulandı. Yeni sürücüyle gelen bu özellik, oyuncuların oyundan yasaklanmalarına neden oluyor. İşte detaylar

AMD tarafından halen çözüm gelmiş değil!

Geliştiriciler, Anti-Lag+ özelliğinin oyunun DLL dosyalarına bağlanarak hile girişimleri olarak ele alınan değişiklikler yaptığını belirtti. AMD; Counter-Strike 2 sorununa, oyuncuların bir çözüm sağlanana kadar oyunda bu yeni teknolojiyi kullanmaktan kaçınmalarını önererek yanıt verdi. Şu anlık AMD ekran kartına sahip oyuncuların bu teknolojiyi etkinleştirmeleri halinde, özellikle rekabetçi oyunlarda beklenmedik sorunlarla karşılaşmaları işten bile değil!

AMD bu sorunu, sürücü düzeyinde basit bir şekilde halletmeyi planlıyordu. Ancak bu çözüm önerisi belirli oyunlarla iyi uyuşmuyor ve oyuncuların bildirdiği DLL dosyalarında uyumluluk sorunlarına yol açıyor gibi görünüyor.

Anti-Lag Plus’ın Nvidia tarafındaki rakibi Reflex teknolojisinin neden aynı sorunlarla karşılaşmadığı konusuna göz atarsak, birçok rekabetçi çevrimiçi oyunda yaygın olarak kullanılmasına rağmen Reflex teknolojisinin Anti-Lag’den farklı çalıştığını söyleyebiliriz. Anti-Lag Plus’ın aksine Reflex, sadece sürücü düzeyinde çalışmıyor.

AMD’nin bu sorunu, oyuncular arasında Counter Strike 2 dışında Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Apex Legends gibi oyunlarda da yaygın olarak görülüyor. Dünyaca ünlü çip üreticisinden bir çözüm gelene kadar, AMD Anti-Lag+ özelliğini devre dışı bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aynı sorunu deneyimlediniz mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir