Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple Intelligence ile Apple ekosistemi daha da genişliyor!

Apple Intelligence ile Apple ekosistemi daha da genişliyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
28 0
Apple Intelligence

Apple, sonunda ilk kayda değer üretken yapay zeka girişimini tanıttı. WWDC 2024’de şirket, AI ile mevcut uygulamaları daha kullanışlı hale getiren, ilk Apple üretimi bir sürüm olan Apple Intelligence‘ı gün yüzüne çıkardı. İşte detaylar

Desteklenen cihazlarda Apple Intelligence, Safari’deki web sayfalarını hızlı bir şekilde özetleyebilecek. Öncelik bildirimlerini hızlı bir şekilde yakalamak için Apple Intelligence’ı da kullanabileceksiniz. Ve tıpkı Gmail ve Outlook gibi, cihazlarınız sizin adınıza e-postalara ve metin mesajlarına ayrıntılı yanıtlar oluşturabilecektir.

Apple

Siri sonunda yapay zeka ile yenileniyor

Aynı zamanda Apple, Siri’nin yapay zeka destekli yeni bir sürümünü tanıttı. Yeni Siri, Apple Intelligence üretken AI modelleri tarafından desteklenecek. Böylelikle Siri, cihaz çerçevesinin etrafında bir parıltıya sahip yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Apple, yeni Siri’nin “önümüzdeki yıl içinde” kademeli olarak kullanıma sunulacağını söyledi

Apple, yeni Siri’nin bağlamı anlayacağını, böylece sonraki isteklerde bilgileri tekrarlamak zorunda kalmayacağınızı söylüyor. Siri, neye baktığınız hakkında ekranda farkındalığa ve uygulama içi eylemlerde bulunma yeteneğine sahip olacak. Örneğin, ehliyet numaranızı isteyen bir form dolduruyorsanız, Siri otomatik olarak ehliyetinizin bir resmini bulabilir ve sizin adınıza alanı doldurmak için ilgili numarayı çıkarabilir.

siri

Uygulama Niyetleri, Siri’nin birinci taraf ve üçüncü taraf uygulamalarıyla derinlemesine çalışmasına olanak tanıyor. Bu bağlamda, Fotoğraflar uygulamasından anlık olarak bakmakta olduğunuz görüntüyü düzenlemesini isteyebilirsiniz.

Siri ayrıca daha derin ürün bilgisine sahip olacak, böylece telefonunuz hakkında yardım isteyebileceksiniz. Örneğin, “şimdi nasıl mesaj yazıp yarın gönderebilirim” diye sormak, iOS 18 Mesajlar’daki yeni zamanlanmış gönderme özelliğini kullanmak için yardım talimatlarını ortaya çıkaracaktır.

Bu özellikler, iOS 18’in yaşam döngüsü boyunca gelen yeni yeteneklerle kademeli olarak kullanıma sunulacak. Yeni Siri tasarımı iPad ve Mac’te de piyasaya sürülecek.

Peki, sizler Apple’ın yeni yapay zeka özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir