Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İkinci Nesil Apple Watch Ultra, iPhone 15 Serisi ile Birlikte Gelebilir!

İkinci Nesil Apple Watch Ultra, iPhone 15 Serisi ile Birlikte Gelebilir!

Akıllı saat dünyasının öncü markalarından Apple, şimdiye kadar ki en güçlü modeli Apple Watch Ultra 2 için hazırlanıyor! İşte detaylar.

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
79 0
Apple Watch Ultra

Teknolojinin her alanında kaliteyi hedefleyen ve giyilebilir teknolojide de bu başarısını sürdüren Apple, Apple Watch Series 8 ve Watch SE’nin ikinci nesliyle birlikte Eylül 2022’de Watch Ultra’yı duyurmuştu. Watch Ultra, Apple Watch Series 8’in sunduklarının yanı sıra daha sağlam bir tasarım, önemli ölçüde daha büyük bir kasa ve bir dizi ekstra özellik ile Apple Watch serisi için yeni bir soluk getirmişti.

Apple Watch Ultra 2’nin Özellikleri Sızdırıldı!

İlk söylentiler, microLED ekrana sahip Watch Ultra 2’nin 2024 veya 2025’e kadar gelmeyeceğini öne sürdü, ancak sızıntılara göre bu modelden önce Apple’ın microLED ekrana sahip olmayan başka bir modele öncelik verdiği öğrenildi. İlk nesil Watch Ultra, iPhone 14 modelleriyle birlikte duyurulmuştu. Bu yıl Apple Watch Ultra 2’nin ortaya çıkacağına dair raporlar doğruysa, Eylül 2023’ün başında Apple Watch Series 9 ile ortaya çıkmasını bekleniyor lakin Apple Watch Ultra’nın Watch SE gibi iki yıllık bir döngüyle kullanıcılara sunulması da olası. Bu yüzden çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi henüz elimize geçmiş değil.

apple watch

Söylentiler, Watch Ultra 2’nin daha hafif olabileceğini ve OLED ekran yerine geliştirilmiş bir LED ekranla birlikte gelebileceğini öne sürüyor, yeni Ultra’nın mevcut Watch Ultra’daki 1,9 inç ekrana kıyasla 2,1 inç ekrana sahip olabileceği de iddia ediliyor. Ayrıca Apple’ın sunuma daha sağlam bir tasarım anlayışıyla birlikte titanyum kasa ile hazırlanmasını bekliyoruz. Bu bağlamda ilk sürümden daha hafif olabileceği de muhtemel. Son olarak Bloomberg’den Mark Gurman’ın, Apple‘ın daha önce söylendiği gibi gelecek yıl yerine bu yıl bir lansman için Watch Ultra 2 üzerinde çalıştığı iddiası bu söylentileri doğrular nitelikte.

OLED ekran

Ülkemizde maalesef “giyilebilir teknoloji”nin gereğinden fazla pahalı olmasına rağmen Apple bu alanda en çok tercih edilen markalardan biri olmayı başarıyor. Peki, siz yeni Apple Watch Ultra 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
3
1
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir