Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple’ın Yeni Nesil Kulak Üstü Kulaklığı AirPods Max 2’den İlk Bilgiler Geldi!

Apple’ın Yeni Nesil Kulak Üstü Kulaklığı AirPods Max 2’den İlk Bilgiler Geldi!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
176 0

Apple’ın yeni nesil kulak üstü kulaklığı AirPods Max 2 hakkında ortalıkta sızıntılar dolaşmaya başladı. Apple, İlk jenerasyonunu 2020 yılında tanıtılan ve Türkiye’de  şu an 8.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılan kulaklık Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf Mod gibi kullanışlı özellikleri tüketiciye sunuyor.

2022 yılında 2. jenerasyonunu tanıtılması beklenilen AirPods Max 2, hakkında henüz elle tutulur bir bilgi bulunmasada Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yaptığı yakın tarihli bir patent başvurusu, kulaklığın en önemli özelliklerinden Digital Crown’un tarihe karışabileceğini ortaya koydu.

AirPods Max 2 dokunmatik olacak!

Ticari Marka Ofisi’nin yayınladığı dosyaya göre Apple, çıkaracağı bu yeni kulak üstü kulaklığı için ‘dokunmaya duyarlı yüzeyde hareket işleme kabiliyeti’ üzerinde çalışıyor. Patentte AirPods Max 2’nin dokunmatik kontrol desteğiyle müzik durdurma/başlatma, ses açma/kısma gibi işlemleri yapabileceğinden bahsediliyor.

*Görsel Patently Apple resmi sitesinden alınmıştır.

Biliyorsunuz ki birinci nesil AirPods Max bu tarz komutları Digital Crown ile gerçekleştiriyor. Yani butona iki kez bastığınızda ileri atlayabiliyor, üç kez bastığınızda geri gidebiliyorsunuz. Digital Crown’u basılı tuttuğunuzda ise sesli asistan Siri aktif hale geliyor.

Apple’ın bizlere daha öncede bu dokunmatik kontrol desteğini denediğini, fakat Digital Crown’da karar kıldıklarını açıklamıştı. AirPods Max 2 ile birlikte Apple, yıllar önce yapmak istediği özelliğini bu kulak üstü kulaklığa uygulayacak. 

Bu yeni ve güzel haber ile birlikte  Digital Crown’un yerini dokunmatik kontrollere bırakacağı anlaşılıyor.

What’s your Reaction?
2
8
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir