Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PlayStation 5 İçin Beklenen Özellik Yolda!

PlayStation 5 İçin Beklenen Özellik Yolda!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
93 0

Sony sesli komut özelliği için düğmeye bastı. PlayStation 5 için gelecek olan bu yeni özelliğin tüm detayları bu haberde…

Beta testlerine başlayan şirket, sesli komut özelliğini kullanıcılarına belli ki sunmak istiyor. Konsol dünyasının en sevileni ve en başarılısı olan Sony, geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların beğenisine sunduğu PlayStation 5‘e yeni özellikler getirebilmek için yoğun mesai harcıyor. Kullanıcılarının merakla beklediği o sevindirici haber nihayet geldi.

PlayStation 5 için sesli komut özelliği geliyor!

Tüm dünyanın yaşadığı küresel çipin ve tedariğin krizinden dolayı stok sıkıntısı yaşayan PlayStation 5 konsolu için nihayet  beklenen özellik geldi. Şirketin kısa bir süre önce yayınladığı ikinci beta güncellemesi ile sesli komut özelliğini test etmeye başladı.Bu kapsamda PlayStation 5 kullanıcıları, Siri ve Alexa gibi kişisel asistanlarda kullanılan başlangıç komuta benzer şekilde “Hey PlayStation!” ile konsollarını kontrol edebilecek. Bu komut ile sadece oyun ve uygulamanın yanı sıra müzik ve film oynatma veya değiştirme gibi birçok işlem de yapılabilecek.

Şimdilik İngilizce desteği bulunan, ABD ve İngiltere’de kayıtlı PS hesaplarında çalışan yeni özelliğin ilerleyen dönemlerde dünyanın dört bir yanındaki PlayStation 5 kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. Ayrıca kullanıcının isteğine göre bu söz konusu olan özelliği ayarlar kısmından kapatma imkanına sahip olacak.

What’s your Reaction?
20
0
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir