Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Discord 32 Bit Desteğini Sonlandırıyor

Discord 32 Bit Desteğini Sonlandırıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
111 0
discord

Windows 32-bit işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanma desteği giderek azalıyor. Bu hafta, oyun temalı çevrimiçi mesajlaşma hizmeti Discord, Windows uygulama istemcisini Windows 32 bit işletim sistemlerinde çalıştırma desteğini 1 Aralık 2023 tarihinde sona erdireceğini duyurdu.

Bir destek gönderisinde Discord şunları belirtti:

“Discord istemciniz için güncelleme ve destek almaya devam etmek için, bu tarihten sonra Windows’un 64 bit işletim sistemi sürümüne yükseltmeniz gerekir.

Destek yazısında, uygulamanın 1 Aralık’tan sonra Windows 32-bit işletim sistemlerinde “temel işlevsellik” sunmaya devam edebileceği, ancak daha fazla güncelleme almayacağı için işlevselliğinin ve kararlılığının devam etmesinin “garanti edilmediği” belirtildi.

discord-32-bit

Daha eski Windows 32-bit PC kullanıcıları, hizmetin minimum gereksinimlerini karşıladıkları takdirde Discord’a web tarayıcıları üzerinden erişmeye devam edebilirler.

Mayıs 2020’de Microsoft, OEM PC üreticilerine artık 32 bit Windows işletim sistemi sunmayacağını duyurdu.

Ayrıca Eylül 2021’de Valve’ın DOTA 2’si de dahil olmak üzere diğer uygulamalar ve hatta oyunlar 32 bit desteğini bıraktı. AMD ve NVIDIA, 32 bit sistemler için GPU sürücü desteğini 2018’de bıraktı.

Discord’un Windows uygulaması için 32 bit desteğini daha yeni bırakıyor olması, birçok kullanıcısının bu eski işletim sistemlerini kullanmaya devam ettiğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir; FBI, Hayalet Bilgisayar Korsanları Konusunda Uyardı

Bu arada Discord, hizmetini yeni platformlar ve yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Discord ses desteği Microsoft’un Xbox One ve Series X|S konsollarına Eylül 2022’de, aynı özellik Sony’nin PlayStation 5 konsoluna ise Mart 2023’te eklendi.

Geçtiğimiz ay Microsoft, diğer özelliklerin yanı sıra Discord kanallarına oyun videosu akışı desteği ekleyen bir Xbox özellik güncellemesi yayınladı. Discord’un bu kararı hakkında neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir