Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Eski Model MacBook’lara Yeni Özellik!

Eski Model MacBook’lara Yeni Özellik!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
61 0

Studio Display, eski model Macbook ve iMac cihazlara Hey Siri desteği getirmeye hazırlanıyor. 

Apple biliyorsunuz ki 8 Mart günü Peek Performance adlı etkinlik gerçekleştirmişti. Bu etkinliği sayesinde başta iPhone SE 2022 olmak üzere  M1 Ultra işlemci, iPad Air 5, Mac Studio ve Studio Display ürünlerini tanıttı. A13 Bionic işlemci ile tanıtılan Studio Display ‘ın, eski Macbook modellerine Hey Siri ve başka birçok özellik desteği getirdiği ortaya çıktı. Peki bu durum hangi modelleri kapsayacak ve nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım. 

Studio Display’ın Siri desteği eski Mac modellerine geliyor…

Şirketin Studio Display adını verdiği monitörü, birçok donanım ve teknik özelliği tanıtıldı. Bugün ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda ise Studio Display, eski Macbook Pro ve iMac cihazlara bağlandığı zaman Hey Siri özelliğini destekleyecek.

Eski Macbook Pro modellerinde desteklenen Hey Siri, Studio Display sayesinde 13 ya da 15 inç ekran büyüklüğünde olan 2016 ve 2017 modelleri için geçerli olacak. Ek olarak yine aynı durum 21.5 inç ya da 27 inç ekran büyüklüğünde olan ve 2017 ve 2019 yılları arasında tanıtılan iMac cihazlar için geçerli olacak.

Ayrıca Studio Display, Hey Siri dışında Center Stage (videoda kişiler yer değiştirdikçe kadrajda kalmayı sağlar) ve Uzamsal Ses (görüntü izlerken sesin her yönden geldiği hissini uyandırmak) özelliklerini de destekleyecek.

What’s your Reaction?
15
2
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir