Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TOGG Fabrikasından Yeni Görüntüler

TOGG Fabrikasından Yeni Görüntüler

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
114 0

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan ve hala inşaatı süren fabrikadan yeni görüntüler geldi. Yerli otomobil fabrikasında gelinen son nokta ise herkesi büyüledi…

Yerli otomobil çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), CES 2022 fuarında C-Sedan konsept otomobilini tanıtmıştı. Çok yakındaysa C–segment SUV aracı ile sürücülerin karşısına çıkacak. 

Gemlik ilçesinde bulunan fabrikada gelinen son nokta herkesi büyülerken Togg, bir süre önce yaptığı açıklamada tesislerin inşasında büyük aşama kaydettiklerini ve 160 robotun parçasız üretim provalarına başladığını duyurdu.

Togg, robotlarla parçasız üretim provalarına başladı

Şirket inşaatı süren fabrika hakkında tüm süreci bugüne dek ayrıntılı bir şekilde paylaştı. 18 Temmuz 2020’de inşaat başlangıç töreninin ardından çalışmalara başlanan tesisle ilgili son durum açıklandı.

Boya tesisinin yüzde 92‘sinin tamamlandığını aktardı. Boya tankları ve fırınlarının kurulumunun tamamlandığını söyleyen şirket, 38 bin 832 m. elektrik kablolama yapıldığı ve 26 bin 302 m. boru hattı döşendiği bilgisini paylaştı.

Gövde tesisinin yüzde 86’sının tamamlandığını ifade eden Togg, üretim hattı robotlarının yerleştirilmeye başlandığını belirtti. Bununla birlikte 17 bin 966 m. elektrik kablolama yapıldığını ve 48 bin 684 m. boru hattı döşendiğini kaydetti.

En çok heyecanlandıran ise  Gövde tesisinde yaşandı diyebiliriz. Zira Togg, burada montajı tamamlanan 160 robotla parçasız üretim denemelerine başladıklarını duyurdu.

Montaj tesisinin de yüzde 84’ünün tamamlandığını aktaran Togg, 25 bin 664 m. elektrik kablolama yapıldığını ve 42 bin 191 m. boru hattı döşendiğini kaydetti.

What’s your Reaction?
2
11
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir