Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FreeSound CODE Hybrid Wireless Kulaklık İncelemesi

FreeSound CODE Hybrid Wireless Kulaklık İncelemesi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 6 dk okuma süresi
170 0

Yeni bir ürün inceleme makalesi ile sizlerleyiz. Bugün ele alacağımız ürün, 60₺ fiyat etiketiyle BİM’de satılan FreeSound CODE Hybrid Wireless Kulaküstü Kulaklık olacak. Makaleyi okumak ile üşenenler için aşağıya Youtube üzerinden yapmış olduğumuz inceleme videomuzun bağlantısını bırakıyorum;

Ürünün teknik özellikleri ve kutu içeriğinden başlayalım;


Ayarlanabilir süngerli yapı,

Katlanabilir,

Stereo ve yüksek sesli dinamik ses,

Harika Bass deneyimi,

Kablosuz veya aux kablosu ile kullanılabilme,

Bluetooth 5.0,

250 mAh şarj edilebilir batarya (video içerisinde 180 mAh diye yanlış söz etmişim)

40mm hoparlör çapı,

6 saate varan çalışma süresi,

2.5 saatte tam dolum,

Dahili mikrofon ile görüşme yapabilme


Kutu İçeriği
;

Bir adet FreeSound Code Hybrid Wireless kulaklık,

Bir adet şarj kablosu,

Bir adet aux bağlantı kablosu,

Kullanma klavuzu ve garanti belgesi,

Ürünü ilk olarak ele aldığımızda, suni deriden üretilmiş, plastik kafa bandı ve kulaklık süngerleri ile kaplanmış şekilde malzeme kalitesi bizleri karşılıyor. Ürünün kafa bandının tepe kısmında, kabartmalı bir şekilde logosu bulunuyor. Yine aynı şekilde kulaklığın sağ dış tarafında ürünün logosu mevcut. Asıl önemli noktayı kulaklığın sol tarafındaki ‘‘Multimedya Tuşları” oluşturuyor.

Bu tuşlar sayesinde, ses açıp kapama,çağrı kabul etme,müziği durdurma,müziği ileri veya geri sarma,bir sonraki müziğe geçebilme gibi bir çok fonksiyon kazabiliyorsunuz. Hemen sol kulaklığın alt kısmında ise; bir adet aux girişi,bir adet bildirim ışığı, şarj giriş portu ve mikrofon bulunuyor.Bu kulaklık ile hem bluetooth hem de aux girişinden bağlantı sağlaabiliyorsunuz. Bluetooth eşleştirmesini basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bluetooth eşleştirmesi için; kulaklığın üzerindeki ‘‘Power tuşuna’beş saniye basılı tutun, telefon veya cihazınızın bluetooth listesinden ”FreeSound FS28” isimli cihazıı seçin. Hepsi bu kadar 🙂 Cihaz ile kulaklık eşleştiğinde, kulaklığın altında bulunan ışık mavi renge dönecektir.  Yine telefon üzerinden bağlantı sağladığınızda kulaklığın pil oranına ekranın sağ üst kısmından ulaşabilirsiniz (iPhone)

Gelelim bu kulakık hakkındaki ses ve kalite deneyimlerime;

Öncelikle belirtmek isterim ki 60₺ fiyat etikene sahip bir kulaklığın bu kadar özelliği üzerinde barındırması beni fazlasıyla şaşırttı. 100-500₺ bandında olan kablosuz kulaklıkların bir çoğunda olmayan özellikleri üzerinde bulundurması muhteşem. Benim üzerimde şok etkisi bırakan olay ise ses kalitesi. Basslar bu fiyata göre MUH-TE-ŞEM ! Bir gün boyunca test ettiğim sırada, 70’e yakın bass içeren kaliteli müzikleri dinlemeye çalıştım. Kulaklıklar bass anında en ufak bir ses yırtılmasına dahi şahit olmadım. Son seste ciddi anlamda mükemmel bir bass kalitesi ve ses doygunluğunu kulaklarınızdan iliklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. Yüksek seste müzik ve bass doyumuna ulaşmak isteyenler bu fiyata ürünü kaçırmasın derim 🙂


Negatif olarak değerlendireceğim noktalar ise;

Birincisi, kulaklığın dışarıya fazlaca ses iletmesi. Yanınızda ouran veya bulunan kişi bu durumdan hoşlanmayacaktır. Yalıtım konusu bu alanda kötü sayılabilir. Bir de aux ile bağlantıyı kullandığımda ses kalitesinin bir tık düştüğünü ve kalitesizleştiğine tanık oldum. Belki bu durum, benim kablomdan ötürü kaynaklanmış olabilir. Son olarak yoğun kullanımda kulağınızda bir acıtma hissi de bırakabilir.

Şarj ve kullanım süresine gelecek olursak;

İçerisinden çıkan kablo ile bu kulaklığı 2.5 saatte şarj edip tam 6 saate yakın bir süre boyunca bu kulaklık üzerinden müzik dinleme keyfi yaşayabiliyorsunuz.


Son olarak değerlendirecek olursak;

60₺ fiyatına göre beni fazlasıyla şaşırtan bir ses kalitesi, müzik ve bass deneyimi ile karşı karşıya kaldığımı dile getirebilirim. Bu kulaklığı ilk aldığımda, teneke edasında bir ses ve sıfıra yakın bir bass kalitesi bekliyordum. Yüksek seviyede ses kalitesi sağlaması tüylerimin diken diken olmasına bile sebep oldu diyebilirim. 60₺ fiyat etiketine odaklanacak olduğumuzda boyundan büyük ve 400-500₺ değerinde bulunan kulaklar tadında kalitesi olduğunu belirtmek isterim. Her eve bir adet bu kulaklıktan lazım diyerek makalemize son veriyoruz. Ürün hakkında videolu içeriğimize erişmek için aşağıdaki YouTube bağlantısını kullanabilirsiniz.

What’s your Reaction?
8
6
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir