Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Chrome yeniden dünyanın en hızlı tarayıcısı oldu

Google Chrome yeniden dünyanın en hızlı tarayıcısı oldu

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
37 0
google chrome

Dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcısı Google Chrome, aynı zamanda en hızlısı olduğu bir kez daha tasdik etti. Bu bağlamda Chrome, Speedometer 3.0 performans testinde rekor puan elde etmeyi başardı. İşte detaylar

Chrome her geçen gün daha da hızlanıyor

15 yılı aşkın bir süredir kullanımda olan Google Chrome, halihazırda en hızlı web tarayıcısı konumunda. Velhasıl, geçen Eylül ayından bu yana Chrome’un mevcut hızını yüzde 72’ye kadar artırdığı, tarayıcı hız testlerinde ortaya çıkıyor.

Söz konusu testler, çeşitli tarayıcıların ekipleri tarafından oluşturulan ve bir web aracı olan Speedometer 3 ile yapıldı. Google, tarayıcısının hızını artırmak için en çok çaba sarf eden şirket oldu. Bu doğrultuda, geçen yıl hızını en çok artıran şirket konumunda.

Chrome

Birçok kullanıcının önemli olduğunu düşündüğü başka hususlar da mevcut. Opera ve Safari gibi tarayıcıların öne çıktığı tüketilen RAM miktarı, Edge’in Copilot yapay zeka kullanımı ya da Tor gibi tarayıcıların öne çıktığı güvenlik özellikleri gibi.

Chrome’un bu performansı için Google tarafından işaret edilen bazı önemli noktalar öne çıkıyor. Arama devi, iş yüklerini optimize etme, odaklanılacak doğru kodu seçme ve diğer iyileştirme çalışmalarına işaret ediyor.

Chrome performansı, özellikle bu tarayıcıya odaklanan birçok kullanıcı için önem arz ediyor. Zaman içinde yapılan ve artık ölçülebilir hale gelen bu çalışma, daha iyi performansı ile nasıl daha da hızlı bir tarayıcı haline geldiğini gösteriyor. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir