Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Google Pixel 9, Tensor G3 ile benchmark’ta ortaya çıktı

Google Pixel 9, Tensor G3 ile benchmark’ta ortaya çıktı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
65 0
pixel-9

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 9 serisinin lansmanı yaklaştıkça, cihazların teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi sızmaya devam ediyor. Google Pixel 9’un lansmanı yaklaşırken, telefonun teknik özellikleriyle ilgili sızıntılar da artıyor. Son sızıntı, Geekbench 6 benchmark listesi aracılığıyla Pixel 9’un performansına dair bilgiler veriyor. İşte detaylar.

Benchmark Sonuçları Neler Gösteriyor?

Geekbench 6 testinde Pixel 9, tek çekirdekli işlemde 1653 puan alırken, çok çekirdekli işlemde 3313 puan elde etti. Bu puanlar, Snapdragon 8 Gen 3 gibi rakiplerinden daha düşük ve hatta bir önceki Pixel 8’in Tensor G3 işlemcisinden hafif bir performans düşüşü gösteriyor. Ancak, benchmark puanlarının farklı test koşullarına ve optimizasyon eksikliğine bağlı olarak değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

Google-Pixel-9-Geekbench
Google Pixel 9 Geekbench

Tensor G4 İşlemci Detayları

Olumlu bir gelişme olarak, sızıntı Tensor G4 işlemcisinin çekirdek yapılandırmasıyla ilgili önceki bilgileri doğruluyor. Pixel 9’da 3,1 GHz hızında çalışan bir ana çekirdek, 2,6 GHz hızında çalışan üç çekirdek ve 1,95 GHz hızında çalışan dört çekirdek bulunuyor. Listeleme ayrıca 8GB RAM ve Pixel 8’de kullanılan Mali-G715 GPU’yu da doğruluyor.

Diğer Benchmark Sonuçları

Pixel 9 serisi daha önce AnTuTu’da da test edildi. Pixel 9, 1.016.167 puan alırken, Pixel 9 Pro 1.148.452 puan aldı. Ayrıca serinin yeni modeli Pixel 9 Pro XL, aynı Tensor G3 çipiyle 1.176.410 puan elde etti.

İlginizi çekebilir; RCS nedir ve SMS ve iMessage’dan farkı nedir?

Her üç cihazın da sızdırılan görüntüleri benzer bir kamera kesitini ortaya koyuyor. Pixel 9 çift kamera kurulumuna sahipken, 9 Pro ve 9 Pro XL üçlü kamera düzenine sahip olacak gibi görünüyor.

Google Pixel 9 serisinin tüm detayları henüz netlik kazanmadı, ancak daha fazla bilgi ortaya çıktıkça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir