Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Daha uygun fiyatlı Snapdragon işlemcileri geliyor

Daha uygun fiyatlı Snapdragon işlemcileri geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
59 0
snapdragon

Qualcomm, Windows işletim sistemine yönelik Snapdragon yongalarının daha düşük maliyetli sürümleri üzerinde çalışıyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, gelecek nesil Snapdragon X çiplerinin fiyatları düşürmek için modifiye edilebileceğini öne sürdü.

Yarın (18 Haziran), Snapdragon X çipleriyle çalışan ilk Windows 11 dizüstü bilgisayarların resmi sevkiyat günü olacak. Bu bilgisayarlar Microsoft’un tartışmalı Geri Çağırma özelliğine sahip olmayacak. Bununla birlikte, Qualcomm ARM tabanlı işlemcileriyle Intel, AMD ve Apple’a rakip olmaya devam edecek.

İlginizi çekebilir: Apple’ın planları ortaya çıktı: iPhone 17 çok daha ince olacak

Kuo, 2024 yılı sonuna kadar Snapdragon X Elite ve Snapdragon X Plus yongalı iki milyon dizüstü bilgisayarın satılacağını öngörüyor. Dell, HP, Lenovo, Samsung, Acer ve Asus da bu yeni işlemcili dizüstülerini salı gününden itibaren göndermeye başlayacak.

2025’te Snapdragon X serisine sahip bilgisayar satışlarının 2024’e göre %100-200 oranında artması bekleniyor. Qualcomm ayrıca son ürün fiyatlarını düşürmek için Elite ve Plus yongalarının modifiye sürümlerini hazırlıyor.

Kuo, Qualcomm’un 2025’in son çeyreğinde Windows için yeni bir ARM işlemcisi ‘Canim’ piyasaya süreceğini iddia ediyor. 599-799 dolar fiyat aralığındaki bu işlemcinin, bugünkü en ucuz Snapdragon X dizüstülerinden daha uygun fiyatlı olması öngörülüyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir