Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. GPT-4 Turbo’ya Ücretsiz Erişin!

GPT-4 Turbo’ya Ücretsiz Erişin!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
175 0
GPT-4 Turbo

Son dönemdeki yapay zeka atılımlarıyla büyük sükse yapan ve adından sıkça söz ettiren OpenAI’ın en güçlü büyük dil modeli (LLM) GPT-4 Turbo‘ya ücretsiz bir şekilde erişmek mümkün. Peki, GPT-4 Turbo nasıl ücretsiz kullanılır? İşte tüm detaylar

GPT-4 Turbo vs GPT-4

GPT-4 Turbo, GPT-4’ten çok daha gelişmiş bir yapay zeka modeli olarak karşımıza çıkıyor. GPT-4 Turbo, daha nitelikli ve hızlı yanıtlar vermek için 128k bağlam penceresine sahip. GPT-4’te ise bu değerin sadece 32k ile sınırlı kaldığını hatırlatalım. Bu bağlamda güçlendirilmiş versiyon, 4 kata kadar daha fazla metin işleyebiliyor. Bu durum, modelden alacağınız sonuçları iyileştirmek için çok daha fazla bağlam girebileceğiniz anlamına geliyor.

Aynı zamanda, GPT-4 Turbo’nun veri tabanı Nisan 2023‘e kadar olan verilerle eğitilmiş durumda, standart sürüm ise Eylül 2021’e kadar olan bilgileri kapsıyor. Bu doğrultuda, modele bir istem girdiğiniz takdirde, yanıt vermek için daha güncel bilgilerden yararlanacağını söyleyebiliriz. Buna ek olarak GPT-4 Turbo’nun daha optimize algoritmaları, gelişmiş öğrenme teknikleri ve yüksek işlem hızları ile standart modelden sıyrılmayı başardığını belirtelim.

ChatGPT

GPT-4 Turbo’yu nasıl ücretsiz kullanabilirsiniz?

Microsoft’un Copilot AI sohbet botu, halihazırda GPT-4’ü ücretsiz kullanmanın en iyi yollarından biriydi. Copilot, şimdi ise gelişmiş GPT-4 Turbo’dan güç alarak daha performanslı hale geliyor.

GPT-4 Turbo modeli, daha öncesinde yalnızca OpenAI’ın kendi ChatGPT Plus katmanı ve Copilot Pro (aylık 20 dolar) sürümünde mevcuttu. Yakın zamanda, gelişmiş yapay zeka modelini ücretsiz sürümüne entegre eden Copilot üzerinden Turbo versiyona erişmek için:

  1. Microsoft Copilot web sitesini ziyaret edin.

  2. Sağ üst köşedeki Oturum aç seçeneğine tıklayın.

  3. Microsoft hesabınızda oturum açın.

  4. Ardından “Bir konuşma stili seçin” bölümünün altında “Yaratıcı” veya “Duyarlı” modlarından birini aktifleştirin.

  5. Böylelikle GPT-4 Turbo’yu etkinleştirmiş olacaksınız.

Copilot

Bu makalemiz doğrultusunda, GPT-4 Turbo’yu Copilot arka planında çalıştırarak tüm AI özelliklerinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Ücretsiz yapay zeka entegrasyonlarının oldukça popülerleşmesi yeni GPT AI modeline işaret ediyor olabilir mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir