Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PlayStation 5’e Yazılım Güncellemesi Geldi: İşte Yenilikler

PlayStation 5’e Yazılım Güncellemesi Geldi: İşte Yenilikler

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
87 0
PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 için son yazılım güncellemesini yayınladı. Bu gelişme, oyuncular arasında büyük bir heyecana sebep oldu. Şirket bu güncelleme ile PlayStation’un yazılımını güncelleştirilerek oyuncuların memnuniyetinin artmasını sağlandı.

Bu güncelleme, DualSense kontrolcüsünde bazı önemli iyileştirmeler yapıldı mesela artık hoparlör ve mikrofon daha performanslı bir şekilde çalışacak. Yeni bir öğrenimi modülü sayesinde arka plandaki gürültüler temizlenecek ve daha berrak bir ses sunulacak, bunun yanında tuş sesleri de azaltılacak ve kullanıcıya daha güzel bir oyun deneyimi sunulacak.

Bu güncelleme de ekran paylaşımı özelliğine önem veriliyor. Artık oyuncular, ekran paylaşımı özelliğinde ekrandaki yerlere talimat çizgileriyle vurgu yapabilecek ve izleyiciler ekran paylaşım sunucusuna emoji bırakabilecekler.

playstation

Bu güncelleme ayrıca, PlayStation 5’in güç göstergesinin parlaklığını ayarlamaya da izin veriyor. Kullanıcılar üç farklı seçenek arasından seçim yapabilirler: loş, orta ve parlak. Bu, kullanıcıların oyun oynarken veya dinlenirken odalarındaki ışık düzeyine göre parlaklık seviyesini ayarlamalarını sağlıyor.

Bu güncelleme PlayStation 5’in güvenilirliğini ve performansını artırmak için küçük düzeltme ve iyileştirmeler içeriyor. Sony, güncellemenin geçen ay test kullanıcılarına sunulduğunu ve bugün dünya genelinde tüm PS5 sahiplerine dağıtıldığını duyurdu.

Sony’nin bu yenilikçi adımları, PlayStation 5’i sadece bir oyun konsolu değil, aynı zamanda eğlenceli ve kaliteli bir oyun platformu haline getiriyor. Oyuncular artık daha kişiselleştirilmiş ve kaliteli bir oyun deneyimi yaşayacaklar. Bu gibi haberler için TEKNOLOJİ KAPMÜSÜ’NÜ takipte kalın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir