Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yok Artık Instagram! Takip İsteği Atarken Bir Sebep Girmeniz Gerekecek

Yok Artık Instagram! Takip İsteği Atarken Bir Sebep Girmeniz Gerekecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
183 0
Instagram

Instagram, gizlilik odaklı özellikler eklemeye devam ediyor. Platform yakında gizli hesaplar için takip isteği atıldığında bu isteğin nedenini girmenizi gerektirecek yeni bir özelliğe kavuşacak. İşte Instagram takip isteği sebebi ekleme özelliğinin detayları!

Instagram takip isteğinize bir neden eklemeniz gerekecek

Daha öncesindeki raporlarıyla da Instagram’ın yeniliklerini aktaran Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı son ekran görüntüsü, Instagram‘ın yeni özelliğini gün yüzüne çıkarıyor. Bu bağlamda kullanıcılar, artık takip isteği gönderen kişiler hakkında bilgi sahibi olmak için yazılı bir neden görebilecekler. Söz konusu ekran görüntüsündeki “Takip isteğinize eklemek için bir neden seçin. Bu, kişinin sizin kim olduğunuzu bilmesine yardımcı olur.” ibaresi, gizlilik odaklı bu yeni özelliğe işaret ediyor.

Takip isteği atarken kişisel bir mesaj mı yazmak gerekecek ya da mevcut seçenekler arasından seçim mi yapılacak, henüz bilinmiyor. Ancak, şirketin bu kararı kullanıcıların gizliliğini artırmak için aldığını söyleyebiliriz. Instagram aynı zamanda Direkt Mesaj’ların okundu bilgisini gizleme özelliğini de test ediyor. Profil fotoğrafını yakınlaştırma özelliği için de benzer durum söz konusu. İstemeyen kullanıcılar mevcut profilleri için bu özelliği devre dışı bırakabilecek.

Instagram takip isteği sebebi ekleme özelliğinin, önümüzdeki aylarda platforma eklenmesi öngörülüyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir