Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yıldızı Parlayan Oyun Palworld, PS4 ve PS5 için Yayınlanacak mı?

Yıldızı Parlayan Oyun Palworld, PS4 ve PS5 için Yayınlanacak mı?

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
6222 0
Palworld

Geçtiğimiz Perşembe günü resmi olarak yayınlanan Palworld, sevimli yaratıklar, silahlar ve hayatta kalma unsurlarının karışımıyla şimdiden büyük bir fenomen haline geldi. Ancak, PC ve Xbox Series X|S oyuncuları maceranın tadını çıkarabilirken, PlayStation 4 ve PlayStation 5’te henüz mevcut değil. Peki popüler hale gelen Palworld platforma ne zaman gelecek? Tüm detaylar haberimizde.

Oyunun Sony konsollarına geleceğine dair hala bir tahmin olmasa da, bu hala açık bir olasılık. Bu yılın Ocak ayında paylaşılan bir Soru-Cevap oturumunda, geliştirici Pocketpair bunun gelecekte düşüneceği bir şey olduğuna karar verdi.

Palworld

Palworld’ün yaratıcısı, “Şu anda bunun için bir planımız yok, ancak geliştirme sırasında bunu dikkate alacağız” diye söz verdi. Başka bir deyişle, PlayStation 4 ve PlayStation 5’in oyunu alacağının bir garantisi olmasa da, yine de göz ardı edilmeyeceğini belirtelim.

Palworld büyük bir başarıya imza atıyor

PC ve Xbox Series X|S’de mevcut olmasına rağmen Palworld, yaratıcıları tarafından henüz tam bir oyun olarak görülmüyor. Mevcut sürüm zaten çok fazla içeriğe sahip, ancak hala zaman içinde geliştirilecek bir Erken Erişim programının parçası. Yaratıcılar maceranın en azından önümüzdeki iki yıl boyunca bu durumda kalmasını amaçlıyor.

İlginizi çekebilir; Netflix’in Ardından: YouTube ve Spotify Apple Vision Pro Uygulaması Sunmayacak

Ancak bu durum oyunun 2024’ün ilk büyük hitlerinden biri olmasını engellemedi. SteamDB’ye göre, yayınlanmasından sonraki 24 saat içinde 370.000’den fazla eş zamanlı oyuncu Pocketpair’in sunucularına bağlandı. Ve bu rakam Xbox Store sürümünü, Game Pass’i veya Xbox Series X|S’i oynayanları hesaba katmıyor.

Palworld

Farklı güçlere sahip sevimli yaratıklarla dolu bir dünyaya sahip olan Palworld, Pal olarak bilinen canavarlardan beslenebileceğiniz veya onları tabanca ve makineli tüfeklerle silahlandırabileceğiniz daha yetişkin özelliklere sahip bir dünya sunuyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

Kaynak: Pocketpair/Steam Push Square

What’s your Reaction?
8
0
3
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir