Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram’a Beklenen Özellik Geliyor!

Instagram’a Beklenen Özellik Geliyor!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
92 0

Kullanıcıların merakla ve istekle beklediği son güncellemeyi Instagram sonunda yaptı! Sosyal medya platform arasında çokça kullanılan uygulama olan Instagram, kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliği ile karşınızda! İşte tüm detayları ile o yeni güncelleme…

2017 yılında “Hikayeler” kısmına eklediği Anket adı altındaki çıkartmasında yenileme kararı alarak; iki şık seçeneğini 4’e çıkarttı. Şu an kullanılan ankette ne yazık ki iki farklı şık eklenebiliyor ve sadece “Evet-Hayır” seçeneklerini koymamıza imkan vermekte. Bunun yanı sıra sonuçları bizlere yüzdelik kısım ile göstermekte. Fakat bu yeni güncelleme ile Instagram, kullanıcıların sıkça dile getirdiği bu sorunu çözerek küçük bir dokunuşla yeniliğe gitme kararı aldı.

Instagram iki şıklı anket seçeneğini 4’e çıkarıyor!

Meta’nın sosyal platformu olan Instagram, anket çıkartmasını yenileyerek dört şıkka çıkardı. Kademeli olarak kullanıcının karşısına çıkacak olan bu yeni güncelleme ile anketlere dört adede kadar şık eklenebilecek. böylelikle kullanıcıların talebine önem veren şirket, sorunu çözmüş olacak. 

Şıkların artırılmasına karşılık anketin tasarımı da değişecek! Yatay modda olan anket tasarımı artık dikey bir modda olacak. Hatta eski ankette şıklar yan yana olmasına karşılık bu yeni güncelleme ile birlikte şıklar alt alta yerleştirilmeye başlanılacak. 

Yenilenen tasarıma ulaşan sosyal medya danışmanı Meg Coffey uygulamadan aldığı ekran görüntüsünü kendi sosyal medya hesabında paylaşarak gösterdi. Meg Coffey,Instagram Hikayeler için yeni anket seçenekleri geldi. Sonunda 4’e kadar şık ekleyebileceğiz” notuyla yeni güncellemeyi takipçileriyle paylaştı.

What’s your Reaction?
9
7
1
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir