Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram’ın Sevilen Özelliği YouTube’da

Instagram’ın Sevilen Özelliği YouTube’da

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
52 0

YouTube gün geçtikçe bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Sıradaki yeni özelliği ise canlı yayında olan kanalların bulunmasını kolaylaştıracak 

YouTube’da biliyorsunuz ki her içerik üreticisi canlı yayın açabiliyor. Fakat bunu bir kanal canlı yayına geçtiğinde abonelerini bildirim göndererek haberdar edebiliyor. Ancak bildirimlerin çalışmadığı zamanlarda ise hangi kanalın yayın yaptığını takip etmek zor oluyor. Kullanıcıların canlı yayını  fark etmesi biraz zor olduğu için bu yeni özelliğini şirket devreye sokacak.

YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu (CPO) Neal Mohan, “Kullanıcılarımızın YouTube’da canlı yayınları bulmasını kolaylaştırmaya odaklanıyoruz.” dedi. Bu bağlamda Mohan, artık canlı yayın yapmakta olan kanalların profil fotoğrafının etrafında kırmızı bir halka olacağını duyurdu.

YouTube’da canlı yayınlar fark edilecek!

Neal Mohan’ın açıklamasından yola çıkarak; ana sayfada bulunan herhangi bir kanal canlı yayına geçtiği zaman aboneler bunu hemen fark edebilecekler. Kanal canlı yayın yapıyorsa profil fotoğrafının etrafında “LIVE (Canlı)” yazısı yer alacak. Kullanıcı fotoğrafa tıkladığında doğrudan canlı yayını izleyebilecek. Böylelikle yayını bulmak için kanala girmeye artık gerek kalmayacak.

Instagram, TikTok gibi uygulamalarda  bulunan bu özelliği artık YouTube platformunda da göreceğiz. 

Böylelikle canlı yayın yapan kanalları bulmanızı kolaylaştıracak bu özellik ile birlikte Youtube bir kez daha kendisini iyileştirerek kullanıcıların beğenisini kazanmaya çalışıyor.

What’s your Reaction?
9
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir