Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sony, PlayStation VR2 Tasarımını Gösterdi!

Sony, PlayStation VR2 Tasarımını Gösterdi!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
61 0

CES 2022 fuarında özel bir oyunla geleceği açıklanan  PlayStation VR2’nin son tasarımı gösterildi.

Konsol dünyasında başarılara imza atan Sony, çıkardığı PlayStation 5’e ”gerçeklik” katabilmek için PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen ayki CES fuarında tanıtılan gözlük özel bir oyunla beraber bizleri karşılayacak. Kısa bir süre önce gözlüğün tasarımı gösterildi. İşte detaylar…

PlayStation VR2 gözlük tasarımı gösterildi!

CES 2022 lansamnında sanal gerçeklik gözlüğü hakkında duyuru yapan Sony, PlayStation VR2’nin duyurusunu yaparak gözlüğün tasarımını gösterdi. Söz konusu gözlüğün tasarımını gösteren şirket biliyorsunuz ki etkinlikte PS VR2 Sense kontrolcüsü ile karşımıza çıkmıştı. PlayStation VR2, tasarım çizgilerini PlayStation 5 konsolundan alıyor. Beyaz renkle kullanıcıların karşısına çıkan sanal gerçeklik gözlüğü, konsol ile bir kablo aracılığı ile bağlantı kuruyor. Öte yandan bünyesinde geçtiğimiz ayki etkinlikte karşımıza çıkan iki adet PS VR2 Sense kontrolcüsünü barındıran gözlüğün içten dışa takip amacı ile dört adet ön kamera ile geldiğini de belirtmekte fayda var. 4K çözünürlük desteğiyle piyasaya sürülecek ve ayrıca HDR desteğine de sahip olacak olan gözlük, PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de önceki jenerasyona göre fazlasıyla genişletilmiş (110 derecelik) bir görüş alanı, göz takip sistemi, gözlük geri bildirimi, 3D Ses ve yenilikçi PS VR2 Sense kontrol cihazı da bulunacak. Böylelikle görüş alanınızdaki bölgeye bakabilmek için kafa hareketlerine gerek kalmayacak.

Bunun yanı sıra Sony, Horizon serisinin yeni oyununu da sanal gerçeklik platformuna özel olarak duyurdu. Horizon: Call of the Mountain isimli bu yapımın PS VR2 ile aynı anda piyasaya sürülmesi beklenen ilk parti oyunlarından biri olması bekleniyor.

What’s your Reaction?
4
0
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir