Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iOS 18 ile iPhone’lara dinamik duvar kağıdı özelliği eliyor

iOS 18 ile iPhone’lara dinamik duvar kağıdı özelliği eliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
25 0
iOS-18

Apple‘ın yaklaşan işletim sistemi güncellemesi iOS 18’in üçüncü geliştirici beta sürümünde, kullanıcıları heyecanlandıracak yeni bir özellik ortaya çıktı. The Verge‘ın haberinde yer alan bilgilere göre bu sürüm dinamik bir varsayılan duvar kağıdı sunuyor.

Önceki beta sürümlerinde sarı, mor, mavi ve pembe olmak üzere dört renk seçeneği bulunuyordu. Yeni eklenen dinamik seçenek ise zaman içinde renkleri değiştiriyor ve hatta farklı renk seçeneklerini birbiriyle harmanlıyor. Bu yenilikçi özelliğin nasıl göründüğü, Çinli içeriden kaynak VNchocoTaco tarafından yayınlanan bir tanıtım videosunda görülebiliyor.

İlginizi çekebilir; Galaxy Unpacked etkinliği için geri sayım başladı! Nasıl izlenir?

iOS 18 ile gelen yenilikler sadece duvar kağıtlarıyla sınırlı değil. Kullanıcılar ayrıca uygulama simgelerini istedikleri gibi sürükleyip bırakabilecek ve ana ekranlarını diledikleri şekilde düzenleyebilecekler. Bu özelleştirme seçenekleri, Apple’ın kullanıcı deneyimini daha kişiselleştirilebilir hale getirme çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Şu an için bu yeni özellikler yalnızca iOS 18 geliştirici beta sürümünde mevcut. Apple’ın planlarına göre, işletim sisteminin genel beta sürümü Temmuz 2024 sonunda kullanıma sunulacak. iOS 18’in tam sürümünün ise bu yılın sonbaharında yayınlanması bekleniyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir