Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Spotify, Podcast’ler için yorum özelliğini devreye alıyor

Spotify, Podcast’ler için yorum özelliğini devreye alıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
22 0
Spotify

Spotify, podcast dünyasında yeni bir dönemi başlatıyor. Şirket, podcast bölümlerinde görünmeye başlayacak olan yorum özelliğini kullanıma sunuyor. Bu hamle, podcast yayıncıları ile dinleyiciler arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor.

Yeni özellik, dinleyicilerin oynatma kontrollerinin altında veya bölüm sayfasında yer alacak. Başlangıçta tüm yorumlar özel olarak ayarlanacak ve içerik üreticileri, hangi yorumların görüneceği konusunda tam kontrol sahibi olacak. Yayıncılar, istedikleri yorumları yayınlama veya kaldırma yetkisine sahip olacaklar. Ayrıca, zaman kısıtlaması yaşayan yayıncılar için sadece belirli bölümlerde yorum özelliğini etkinleştirme veya tamamen kapatma seçeneği de sunuluyor.

Spotify, bu yeni özelliği tüm içerik üreticilerine açık hale getirmek için Spotify for Podcasters uygulamasını güncelledi. Platformda yer almayan yayıncıların ise öncelikle programlarını talep etmeleri gerekiyor. İçerik üreticiler, yorum moderasyonunun yanı sıra, yeni yorumlar ve önemli kilometre taşları hakkında bildirimler alabilecek. Ek olarak, dinleyici analizlerine ve içgörülere erişim sağlayabilecekler.

spotify
af926d50 3dc7 11ef bdf7 c28c6c4d6a37

İlginizi çekebilir; Apple’dan yapay zeka destekli yeni ev robotu yolda!

Şirket, etkileşimli özelliklerin podcast dinleme alışkanlıklarını olumlu yönde etkilediğini vurguluyor. Spotify’ın verilerine göre, Soru-Cevap ve anket gibi interaktif özellikleri kullanan dinleyicilerin 30 gün içinde aynı programa dönme olasılığı dört kat daha fazla. Bu kullanıcılar ayrıca, etkileşimli özellikleri kullanmayanlara kıyasla ayda iki kat daha fazla podcast dinliyor.

Spotify, platformunu daha da etkileşimli hale getirmeyi amaçlıyor ve sonbahar aylarında yeni özellikler sunmayı planlıyor. Şirket ayrıca, hem yayıncılardan hem de dinleyicilerden alacağı geri bildirimlere dayanarak yorum deneyimini sürekli olarak geliştireceğini belirtiyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir