Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. iPad ve Apple Pencil İçin En İyi Not Alma Uygulamaları

iPad ve Apple Pencil İçin En İyi Not Alma Uygulamaları

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 7 dk okuma süresi
1202 0
ipad-not-alma

iPad ve Apple Pencil İçin En İyi Not Alma Uygulamaları neler bu makalemizde sizler için derliyoruz. iPad, Apple Pencil ile birlikte kullanıldığında, not alma ve çizim için güçlü bir araç haline geliyor. Peki, hangi not alma uygulaması sizin için en iyisi? Bu yazıda, iPad ve Apple Pencil için en iyi not alma uygulamalarından bazılarını inceleyeceğiz ve her birinin öne çıkan özelliklerini karşılaştıracağız.

iPad için en eksiksiz özellikli not uygulamalarından bazılarına göz atacağız ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı göreceğiz. Bu listedeki uygulamalar Apple Pencil desteğine sahip tüm iPad’lerde sorunsuz çalışıyor.

Bu listedeki en iyi ipad not alma uygulamaları:

 1. Microsoft OneNote
 2. Notability
 3. GoodNotes 5
 4. Evernote
 5. Nebo

Microsoft OneNote

onenote

Fiyat: Ücretsiz | İndir

Microsoft’un OneNote’u tamamen ücretsiz olmakla kalmayıp, aynı zamanda çoğu kişinin bir not uygulamasından ihtiyaç duyduğu tüm temel bilgileri kapsıyor ve cihazlarınız arasında OneDrive aracılığıyla bulut senkronizasyonu ekliyor.

OneNote, paylaşılabilir not defterlerine izin vererek ortak çalışmayı da destekliyor. Yapılacaklar listeleri gibi günlük işler, notlar ve yazmanız gerekebilecek her şey sayfalarda, bölümlerde ve not defterlerinde organize edilebiliyor.

Kullanılabilir kalem renkleri ve kalem ayarları, notlarınıza çeşitlilik katmanıza yardımcı olurken, “Şekillere Dönüştür” modu, daireler gibi elle çizilmiş şekilleri otomatik olarak mükemmel şekilde düzenli şekillere dönüştürüyor. Birçok kişi için önemli bir özellik olan görüntü ve görüntü manipülasyonu desteği de burada ve harika çalışıyor.

Notability

Notability

Fiyat: ₺59,99 | İndir

Notability, iPad için tartışmasız en özellik dolu notlar uygulaması olduğu için büyük bir popülariteye sahip.

Sadece statik görüntüleri değil, GIF’leri, web sayfalarını, taranmış ders kitaplarını ve hatta sesi çok çeşitli multimedyayı destekliyor. Ayrıca notlarınızı iCloud aracılığıyla bulutla senkronize eder, bu da onu öğrenciler için en iyi iPad uygulaması haline getiriyor.

Notablity, çoklu görevler göz önünde bulundurularak yapıldı ve iki not ile yan yana çalışmaya destek veriyor, ayrıca Sürükle ve Bırak özelliğini destekleyen notlar arasında hızlıca hareket etmeniz için özel bir Not Değiştiriciye sahip.

GoodNotes 5

GoodNotes-5

Fiyat: ₺54,99| İndir

GoodNotes 5, App Store editörleri tarafından not edildiği gibi dijital not defteri ve PDF biçimlendirme aracının bir kombinasyonudur. İmzalı vector ink motoru sayesinde hassas ve doğal bir yazma deneyimi sunuyor.

Bu listedeki önceki uygulamalar gibi, kalem renklerini, kalınlığını ve stilini de seçmenizi destekler ayrıca bir vurgulayıcıya veya silgiye kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Notability gibi, GoodNotes 5 de el yazınızı okuyabilir ve gerektiğinde aramanızı sağlar, ayrıca diğer uygulamalara ve web sayfalarına kolay paylaşım için metne dönüştürebilir.

İlginizi çekebilir; Counter-Strike 2 (CS2) FPS Artırmak İçin En İyi Ayarlar!

Bu uygulama aynı zamanda iki sayfanın yan yana açık olmasını ve sekmeleri kullanarak belgeler arasında hızlı geçiş yapılmasını destekliyor. Daireler ve çizgiler gibi mükemmel şekilleri kolayca çizmek için bir aracı bünyesinde barındırıyor. GoodNotes, PDF dosyaları içe aktarmayı, aramayı ve gezinmeyi destekliyor, ancak PowerPoint, Word, görüntü dosyaları ve daha fazlası ile de çalışabilir.

Nebo

Nebo_Review_03

Nebo, notlar, dokümanlar ve PDF’ler üzerinde çalışmanızı kolaylaştıran bir uygulama. El yazısı ile yazdıklarınızı metne dönüştürme, çizimler yapma ve notlarınızı düzenleme gibi birçok özelliğe sahip.

Nebo’nun Özellikleri:

 • El yazısı tanıma: El yazısı ile yazdıklarınızı 66 farklı dilde metne dönüştürür.
 • Çizim: Farklı kalem ve fırçalar kullanarak çizimler yapabilirsiniz.
 • Düzenleme: Notlarınızı düzenleyebilir, başlıklar ekleyebilir, listeler oluşturabilirsiniz.
 • Matematiksel işlemler: El yazısı ile matematiksel işlemler yapabilir ve sonuçları görebilirsiniz.
 • Dönüştürme: Notlarınızı PDF, Word, PowerPoint ve diğer formatlara dönüştürebilirsiniz.
 • Arama: Notlarınızda arama yapabilir ve istediğiniz bilgiyi kolayca bulabilirsiniz.
 • Çoklu platform desteği: Nebo’yu iPad, iPhone, Android tablet ve bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Evernote

evernote

Evernote, her türlü bilgiyi yakalamanıza, düzenlemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir not alma uygulaması. Bu uygulama ile metin, web sayfası, fotoğraf, ses kaydı, el yazısı notlar ve daha fazlasını oluşturabilir; bunlara istediğiniz cihazdan, istediğiniz yerden, istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Evernote’un Özellikleri:

 • Not alma: Metin, web sayfası, fotoğraf, ses kaydı, el yazısı notlar ve daha fazlasını not olarak kaydedebilirsiniz.
 • Düzenleme: Notlarınızı düzenleyebilir, başlıklar ekleyebilir, listeler oluşturabilirsiniz.
 • Etiketleme: Notlarınızı etiketleyerek kolayca organize edebilirsiniz.
 • Arama: Notlarınızda arama yapabilir ve istediğiniz bilgiyi kolayca bulabilirsiniz.
 • Paylaşma: Notlarınızı diğer Evernote kullanıcılarıyla veya e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.
 • Çoklu platform desteği: Evernote’u Windows, Mac, iOS, Android ve web tarayıcılarında kullanabilirsiniz.

Daha basit planlar düzenlemek için not uygulaması arıyorsanız iPad klavye kullanıcıları için daha uygun olan popüler ve ücretsiz Evernote uygulamasına ve iPad ve iPhone ile birlikte gelen ücretsiz Notes uygulamasına da bakabilirsiniz. İkincisi, daha önce bahsedilen uygulamalardan çok daha az gelişmiş, ancak çoğu kullanıcı için uygun olabilir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
13
5
3
4

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir