Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 16 ailesinin ekran boyutları belli oldu

iPhone 16 ailesinin ekran boyutları belli oldu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
58 0
iphone-16

iPhone 16 ailesi hakkında önemli ayrıntıları ortaya koyan bir dizi sızıntıdan sonra, bugün serideki tüm telefonların sahte ünitelerini gösteren bir sızıntı daha ortaya çıktı.

iPhone 16 serisi hakkında sızıntılar devam ediyor. Bugün ortaya çıkan görüntüler, serideki tüm telefonların sahte ünitelerini gösteriyor ve en dikkat çekici detay iPhone 16 ve 16 Plus modellerinde yapılan kamera düzenlemesi dikkat çekiyor.

Her iki telefonda seleflerinin diyagonal kamera düzeninden vazgeçerek dikey bir düzen benimseyecek. Bu değişiklik, Apple Vision Pro’da 3D olarak oynatılabilecek uzamsal videoların kaydedilmesini destekleyecek.

İlginizi çekebilir; iOS 18 ile telefonlar yenileniyor! Yeni sızıntılar ortaya çıktı

iPhone-16-Dummy-Unit-Leak.webp

Pro modellerinde de ekran boyutlarında değişiklik var. 16 Pro Max, 6,7 inçlik 15 Pro Max’e kıyasla 6,9 inçlik bir ekrana sahip olacak ve bu da onu şimdiye kadarki en büyük Pro Max modeli haline getirecek. 16 Pro da 6,1 inçten 6,3 inçe büyürken, standart 16 ve 16 Plus modellerinde ekran boyutları değişmeyecek.

Her zamanki gibi, yeni iPhone’ların Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu uzun bir bekleyiş gibi görünse de, bu süre zarfında daha fazla sızıntının ortaya çıkması muhtemel.

Apple her yıl düzenlediği WWDC etkinliği yaklaşıyor ve bu yıl da heyecan verici yenilikler iOS 18 ile karşımıza çıkacak. Bloomberg’den Mark Gurman’ın sızıntılarına göre, Notlar, Mail, Fotoğraflar ve Fitness gibi temel uygulamalar da dahil olmak üzere birçok uygulama elden geçirilecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir