Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 15 kullanıcılarına güncelleme müjdesi!

iPhone 15 kullanıcılarına güncelleme müjdesi!

Aslı Çapar Işık Aslı Çapar Işık - - 2 dk okuma süresi
47 0
iphone-15

Apple kullanıcıları, cihazlarının yazılım güncellemeleri konusunda endişelerini dile getiriyor. Özellikle en son piyasaya sürülen iPhone 15 modelinin yazılım güncellemesinin kaç yıl boyunca devam edeceği bilinmezlik içindeydi fakat Apple, kullanıcılarına beklenen haberi verdi.

Teknolojinin lideri konumunda bulunan Apple, Eylül 2024 tarihinde tüketiciye sunulacak olan iPhone 16 modeli öncesinde, bir önceki modeli kullanmaya devam etmek isteyenler için minimum 5 yıl güncelleme alabileceklerini belirtti. Eski modellere göre daha fazla süre güncelleme deneyimini yaşatmasının sebebinin ise Android tarafının kullanıcılarına daha uzun süre vaat etmesi oldu.

iPhone-15

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max’i Geçti!

Teknolojide adeta bir yarış içinde olan Samsung, Google ve Apple markaları, piyasaya sundukları telefon ve yazılım özellikleriyle kullanıcıları büyüleme peşindeler. Ancak bayrağı elinde taşıyan Apple, geçtiğimiz yıllara göre Android’e karşı bir düşüş halinde. Bunun farkında olan marka, cihazlarının uzun yıllar yazılım güncellemesi alması konusunda çalışmalar yapıyor.

iOS 18 ile ilgili yeni detaylarda ortaya çıktı

Güvenilir kaynaklara göre, Apple’ın gelecek yıl iOS 18 ile birlikte Kontrol Merkezi’nde önemli değişiklikler sunması bekleniyor. Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre, iOS 18 Kontrol Merkezi’nde “güncellemeler” seçeneğini getirecek.

MacRumors‘a göre Apple, iOS 18 için yeniden tasarlanmış bir Kontrol Merkezi üzerinde çalışıyor. Ancak bu değişikliklerin tam kapsamı henüz netlik kazanmadı. Apple’ın bu yeni özellikleri 10 Haziran’daki WWDC açılış konuşmasında tanıtması bekleniyor.

iOS 18’in ilk beta sürümü geliştirici topluluğuna Haziran ayında sunulacak. İlk genel beta sürümünün ise Temmuz ayında yayınlanması öngörülüyor. Nihai kararlı sürümün ise Eylül ayında uyumlu tüm iPhone’lara dağıtılması planlanıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir