Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Sanal toplantı deneyimi: Microsoft Mesh duyuruldu

Sanal toplantı deneyimi: Microsoft Mesh duyuruldu

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
153 0
Mesh

Microsoft, katılımcıların avatarlarını özelleştirilmiş sanal ortamda bir araya getiren Microsoft Mesh platformunu duyurdu. Yeni sanal bağlantı platformu, Microsoft Teams aracılığıyla destekleniyor. Peki, bu Metaverse çözümü şirketler tarafından tercih edilebilir mi?

Microsoft Mesh ile çalışanlar için esnek çalışma alanı

Microsoft Mesh, şirketlerin herhangi bir kod girmeye gerek kalmadan bilgilendirme videolarından logolara kadar çoğu şeyi özelleştirebilecekleri bir dizi önceden hazırlanmış alan içeriyor. Mesh araç seti, sanal dünyayı uyarlamak için Microsoft’un 2D ve 3D geliştirme platformu olan Unity aracılığıyla çalışıyor. Örneğin, bir şirketin çalışanları ile uzaktan toplantı gerçekleştirebilmesi için gerçek ve sanal dünyayı birleştiren avatarlarla yenilikçi bir bağlantı sağlanıyor.

Metaverse

Şu anda Microsoft Mesh, yalnızca masaüstü bilgisayarlarda ve Meta Quest VR cihazlarda mevcut. Microsoft, iş veya işletme planı olan herkese altı aylık ücretsiz deneme sunuyor. Aksi takdirde, Microsoft Teams Essentials için kullanıcı başına aylık fiyatlandırması 4$‘dan Microsoft 365 E5 için kullanıcı başına aylık 57$‘a kadar değişiyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Birçok şirket çalışanlarının ofislerine dönmesini isterken, Microsoft’un önerdiği bu yeni sanal çalışma deneyimi başarılı olabilir mi? Siz hangisini tercih edersiniz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir