Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Opel, Yeni Elektrikli Otomobilini İlk Defa Türkiye’de Tanıtacak!

Opel, Yeni Elektrikli Otomobilini İlk Defa Türkiye’de Tanıtacak!

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 3 dk okuma süresi
64 0
Opel

Opel CEO’su Florian Huettl, markanın Türkiye’ye yönelik planlarını duyurdu. Açıklanan planlara göre, Opel yakın zamanda Türkiye’de ilk kez tanıtılacak bir otomobil sunacak ve Türkiye, elektrikli Astra’nın satışa sunulduğu ilk ülkelerden biri olacak.

Alman otomobil devi Opel, Türkiye’de bir etkinlik düzenledi

Opel CEO’su Florian Huettl, bu etkinlikte şirketin Türkiye ile ilgili gelecek hedeflerini paylaştı. Açıklamalar, Opel’in Türkiye’deki varlığının artacağını gösteriyor.

Son yıllarda Türkiye’deki satışlarını artıran Opel, 2021’de en çok araba satan 11. marka oldu ve 2022’yi 7. sırada tamamladı. Türkiye’deki satışlarını yüzde 1,2 artıran şirket, bu büyümeyi sürdürmeye kararlı görünüyor. Opel CEO’su Florian Huettl, Türkiye’yi öncelikli hedefler arasında gördüklerini ifade etti.

Elektrikli Astra’nın ilk satışa sunulduğu ülkelerden biri Türkiye olacak. Huettl, Türkiye ile ilgili planlarını anlatırken önümüzdeki iki yıl içinde Türkiye’de ürün açısından önemli bir atılım yapacaklarını belirtti. Tamamen elektrikli bir Astra’nın lansmanı önümüzdeki 3-4 ay içinde gerçekleştirilecek. Yeni elektrikli Astra, ilk olarak Almanya, İngiltere ve Türkiye’de piyasaya sürülecek. Türkiye’nin önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Huettl, burada büyümek ve Türkiye’de başlayan elektrifikasyona geçiş sürecinin öncüsü olmak istediklerini ifade etti.

Elektrikli Araç

Yeni Bir B SUV Türkiye’ye Geliyor!

Florian Huettl, tüketiciler için önemli bir duyuru daha yaptı. Buna göre, Opel önümüzdeki yıl Türkiye’ye iki yeni model getirecek. İlk model, şu anda satışta olan Grandland modelinin yeni versiyonu olacak. Daha önemli bir gelişme ise, Opel’in Crossland modelinin henüz tanıtılmamış selefini Türkiye’ye getirecek olması.

Huettl, yeni Grandland modelinin 2024’ün ikinci yarısında tanıtılacağını ve elektrikli ve geleneksel güç ünitesiyle Türk pazarına hitap edeceğini söyledi. Ayrıca, yeni bir B SUV olan Crossland’in devamı niteliğindeki aracı Türkiye’ye getireceklerini ve bu aracın özellikle Türkiye pazarı için büyük ilgi çekeceğini belirtti. Tamamen elektrikli olan bu yeni araç, elektrifikasyon trendinin avantajlarından faydalanacak. Araç, dünya genelinde ilk kez Türkiye’de tanıtılacak. Bu girişim, Opel’in Türkiye pazarındaki büyüme stratejisine olan bağlılığını gösteriyor ve markanın elektrifikasyon sürecinde liderlik etme hedefini vurguluyor.

What’s your Reaction?
16
2
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir