Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PlayStation 5’e Discord sesli sohbet özelliği ekleniyor

PlayStation 5’e Discord sesli sohbet özelliği ekleniyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
91 0
Discord

Discord ve Sony, PlayStation 5 sahiplerinin artık Discord sesli sohbetlerine doğrudan konsolları üzerinden katılabileceklerini duyurdu. Discord daha önce yeni nesil Sony konsollarında mevcuttu, ancak oyuncuların aramayı manuel olarak aktarmak için telefonlarındaki veya bilgisayarlarındaki uygulamayı kullanmalarını gerektiren hantal süreç bu sayede ortadan kalkacak. İşte detaylar

PS5 için yeni Discord özelliği hayat kurtarıyor

Bir Discord araması başlatmak için; PS5 Kontrol Merkezinizdeki Oyun Tabanına gidin ve Discord sekmesini seçin. Ardından, üyesi olduğunuz sunucuların bir listesini göreceksiniz. Bu bağlamda, sunuculardaki ses kanallarında kimlerin olduğunu görebilecek ve görüşmeye katılabileceksiniz. Aynı şekilde, başka biri sizinle bir Discord görüşmesi yapmaya çalışıyorsa, PS5’iniz size bu bildirimi gönderdiği anda görüşmeye katılabilirsiniz.

PS5 Discord

Sony ve Discord, yaklaşık iki yıl önce sohbet platformunu PS5 ve PS4’e getirmek için bir işbirliği yapmıştı. Lakin o dönemde kullanıcılar, yalnızca arkadaşlarının hangi oyunları oynadığını görebiliyordu.

Yeni Discord sesli sohbet özelliği önümüzdeki haftalarda Asya, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Orta Doğu’dan başlayarak PS5 konsollarına kademeli olarak sunulacak. Amerika kıtası bu özelliği alacak son bölge olacak. Peki, sizler bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir