Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Spotify, Premium Plan Fiyatlandırmasını Artırıyor

Spotify, Premium Plan Fiyatlandırmasını Artırıyor

Spotify, ABD’den sonra Türkiye’deki kullanıcılara da kötü haberi verdi! Yeni üyelik fiyatları kullanıcılara sunuldu.

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
86 0
Spotify

Spotify, üyelik oranlarını artıran en son müzik platformu oldu. İsveçli müzik sağlayıcısı, Amerika’daki kullanıcılar için aboneliğini 1 dolarlık bir artışla 10,99 dolara çıkarmıştı. Güncel kur ve ekonomik şartlar nedeniyle bekleneceği üzere zam furyasına katılan ülkelerden birisi de Türkiye oldu! İşte yeni fiyatlar.

Spotify Aylık Abonelik Ücretlerine Yüzde 30’dan Fazla Zam Yaptı!

Abonelik ücretlerindeki değişikliklerin, yenilik yapmaya ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlara ve sanatçılara değer sunmaya devam etmelerini sağlayacağını söyleyen dünya üzerinde en çok kullanılan müzik sağlayıcısı olan Spotify, Türkiye üzerinde üyelik ücretlerine yüzde 30’un üzerinde zam yaptı. Temel paket olan “Bireysel” abonelik paketi, artıştan önce aylık 29,99 TL iken artık 39,99 TL ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Genellikle çiflerin tercihi ettiği “Duo” abonelik paketi ise eskiden 39,99 TL karşılığıyken 54,99 TL’ye yükseltildi. Bu bağlamda “Aile” aboneliğinin de 49,99 TL olan aylık ücreti, şimdi ise 64,99 TL olarak belirlendi. Üniversite öğrencilerine özel olarak fiyatlandırılan “Öğrenci” paketi de zama maruz kalan bir diğer paket oldu. Aylık ücreti 14,49 TL olan abonelik seçeneği artık 21,99 TL’ye sunulacak.

müzik

Üyelik artışından etkilenen diğer ülkeler:


Andorra, Arnavutluk, Arjantin, Avusturya, Avustralya, Bosna Hersek, Belçika, Bulgaristan, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Kıbrıs, Danimarka, Ekvador, Estonya, İspanya, Finlandiya, Fransa, Birleşik Krallık, Yunanistan, Guatemala, Hong Kong, Hırvatistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, İzlanda, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Monako, Karadağ, Kuzey Makedonya, Malta, Meksika, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Peru, Portekiz, Sırbistan, İsveç, Singapur, Slovenya, Slovakya, San Marino, Tayland, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kosova.

üyelik

Hisselerinde yaklaşık yüzde beş düşüşte olan Spotify, artan maliyetler nedeniyle abonelik ücretlerinde böyle bir artışa gitmiş gibi görünüyor. Daha uygun seçenekler sunan Apple Music veya YouTube Music gibi alternatif müzik yayın platformlarına rağbet artabilir. Peki siz bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Müzik dinlemek için hangi platformu tercih edeceksiniz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
4
0
1
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir