Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonları
  4. »
  5. Starlink Mini, uydu internetini çantaya sığdırıyor

Starlink Mini, uydu internetini çantaya sığdırıyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
85 0
starlink mini

Starlink projesi ile küresel internet erişimini hedefleyen SpaceX, bu projenin bir parçası olarak Starlink Mini adını verdiği yeni cihazını tanıttı. Starlink Mini, bir sırt çantasına sığacak kadar küçük boyutu ile kullanıcılara istedikleri yere götürebilme imkanı sunuyor. Böylelikle, şirketin uydu internet hizmetine erişmek artık daha kolay olacak. İşte detaylar

Starlink Mini neler sunuyor?

Starlink Mini, Starlink uydu internet sisteminin daha kompakt ve taşınabilir hale getiriyor. Söz konusu cihaz, kullanıcıların internet erişimini mobil hale getirmek ve uzak veya erişimi zor bölgelere internet hizmeti sunmak için tasarlanmış. Starlink Mini, düşük güç tüketimine rağmen 100 Mbps üzerinde hızlar sunabiliyor ve kolay kurulumu ile dikkat çekiyor.

Starlink Mini, özellikle uzak bölgelerde yaşayan insanlar, gezginler, kampçılar, denizciler ve acil durum çalışanları için ideal bir çözümdür. Taşınabilir yapısı sayesinde her yerde hızlı internet erişimi sağlayabiliyor. Örneğin, bir doğa yürüyüşünde, dağcılık faaliyeti sırasında veya deniz seyahatinde internet bağlantısı mümkün kılınıyor.

Starlink Mini

Starlink Mini, kutudan çıkarıldığında birkaç basit adımda kurulabilir. Kullanıcılar, Starlink uygulaması üzerinden cihazı aktif hale getirebilir ve hemen internet bağlantısına erişebilir. Uydu bağlantısının kurulması için cihazın açık bir alana yerleştirilmesi yeterlidir; bu sayede uydularla doğrudan bir görüş hattı sağlanabiliyor.

Starlink Mini; 298.5 x 259 x 38.5 mm boyutlarında, 15 metre DC güç kablosu ve destek standıyla birlikte 1.5 kg ağırlığa sahip. Aynı zamanda, -30 derece ile 50 derece sıcaklıkta çalışabiliyor.

Starlink’in yeni çözümü, Temmuz ayında 599 dolardan satışa sunulacak. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir