Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Steam rekorlara doymuyor: 36 milyon oyuncuya ulaştı!

Steam rekorlara doymuyor: 36 milyon oyuncuya ulaştı!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
93 0
steam

Valve’ın Steam oyun platformu, son zamanlarda inanılmaz bir popülerlikle karşı karşıya. Öyle ki, geçen hafta Steam çevrimiçi ortamda yaklaşık 36 milyon oyuncuyla birlikte yeni bir eş zamanlı oyuncu rekoru kırmıştı.

SteamDB‘nin verilerine göre, bu hafta sonu Steam, önceki rekoru yaklaşık bir milyon oyuncu farkıyla geride bırakarak toplamda 36.354.393 çevrimiçi oyuncuya ev sahipliği yaptı. Bu rekor kırıldığı esnada ise 11.576.186 kullanıcı, aktif olarak platform üzerinden oyun oynuyordu. Bu, önceki rekorun biraz altında olsa da, hala oldukça etkileyici.

steam rekor

Counter-Strike 2 zirvede bulunuyor

Platformda en fazla oyuncuya sahip oyun ise, beklenildiği üzere Son 24 saatte 1,4 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşan Counter-Strike 2 oldu. Oyunu; sırasıyla Dota 2, PUBG, Apex Legends ve Helldivers 2 takip ediyor. Listenin son sırasında; Naraka: Bladepoint, Rainbow Six Siege, GTA 5 ve Baldur’s Gate 3 bulunuyor. Steam’de fırtınalar estiren Palworld yapımı ise, bu hafta 11. sıraya yerleşti.

Steam’in bu başarısının arkasında Bahar İndirimleri yatıyor olabilir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Steam üzerinden hangi oyunları oynuyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir