Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. İlk Tesla Cybertruck Üretim Hattından Ayrıldı!

İlk Tesla Cybertruck Üretim Hattından Ayrıldı!

Tesla’nın elektrikli pick-up pazarına girişi, iki yıllık gecikmeden sonra Cybertruck ile gerçekleşiyor. İşte detaylar!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
83 0
Cybertruck

Kasım 2019’da duyurulduğundan beri adeta gelecekten gelen tasarımıyla merakla beklenen ilk Tesla pick-up aracı olan Cybertruck o tarihten itibaren gelişimini sayısız gecikmeyle, bilgi sızıntılarıyla ve hatta sonu umulmadık gösterilerle devam ettirdi. Tüm bunlardan sonra Tesla‘nın büyüyen EV kamyonet pazarında zamanında ve rekabetçi bir araç sunma yeteneğinin sorgulanmasına yol açtı. Neyse ki Cybertruck için Cumartesi günü, Tesla’nın Austin fabrikasından atılan tweet sonucunda merakla beklenen elektrikli pick-up üretimine başlanıldığı müjdelendi.

Eşsiz Tasarımıyla Gelecekten Gelen Tesla Cybertruck Üretimi Başladı!

Tamamen elektrikli Cybertruck’ın teslimatlarının başlangıçta 2021’de başlaması bekleniyordu ve daha sonra 2022’ye ertelendi. Şimdi ise Elon Musk, elektirkli pick-up’ın 2023’ün sonundan önce müşterilerin elinde olacağını iddia ediyor. Ancak Texas’taki fabrikanın tam randımanlı Cybertruck üretmeye başlaması için 2024 yılını beklemek gerekecek. Tesla‘nın resmi hesabından Cumartesi sabahı erken saatlerde atılan bir tweet, Musk’ın önceki iddialarını destekliyor gibi görünüyor ve Giga Austin’den gelen ekibi montaj hattından ayrılan ilk üretim Cybertruck’ı çevreleyen gururla gösteriyor.

tesla texas

Tesla başlangıçta kamyonun 7.500 pound çekme kapasitesine ve 250 milden fazla menzile sahip tek motorlu ve arkadan çekişli model için 39.900 dolardan başlayacağını söylemişti. Ancak fiyatların açıklanmasının üzerinden neredeyse 4 yıl geçti. Kelley Blue Book’a göre, bu modelin şimdi yaklaşık 50.000 dolardan başlaması bekleniyor. Çift motorlu, dört tekerlekten çekişli versiyon yaklaşık 60.000 dolardan başlayabilir ve bu model 10.000 pound’dan fazla çekme kapasitesine ve 300 milin üzerinde menzile sahip. Yaklaşık 70.000 dolardan başlayan en pahalı versiyon, üç elektrik motoruna ve dört tekerlekten çekişe, 14.000 pound çekme kapasitesine ve 500 milin üzerinde pil menziline sahip olacak.

elon musk

Tesla, çıkışını sürekli ertelediği Cybertruck ile elektrikli kamyonet pazarında da yer etmek istiyor gibi görünüyor. Peki, siz Tesla Cybertruck hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
11
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir