Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TOGG ‘un sedan modelinden ilk teaser geldi!

TOGG ‘un sedan modelinden ilk teaser geldi!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
43 0
togg-sedan

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG ‘un merakla beklenen sedan modeli, nihayet ilk teaser’ını yayınladı. 2024 yılında tanıtılması planlanan model, etkileyici bir video ile karşımıza çıkıyor. İşte detaylar.

Videoda, sedan gövde tipi açıkça anlaşılan bir aracın arka tasarımını ve LED stoplarını çapraz açıdan görüyoruz. Arka stoplar, T10X modelinde de gördüğümüz gibi, ışıklı bir band şeklinde tasarlanmış. Bu band, aracın genişliğini vurgularken, modern ve şık bir görünüm sunuyor.

Videoda, aracın arkasında görülen “T10<?>” ibaresi, aracın adının T10 ile başlayacağını gösteriyor. T10X modelinin SUV gövde tipi sebebiyle X takısı almasından yola çıkarsak, sedan gövde tipli modelin T10S ismiyle karşımıza çıkması epey muhtemel.

İlginizi çekebilir; Bekleyiş Sona Erdi! Tesla Cybertruck Nihayet Tanıtıldı

Dünyada yeni trend hâline gelen SUV araçlara olan talep, ülkemizde de artış gösteriyor. Piyasa verilerine göre son dönemde %51.1 oran ile SUV’lar, satış rakamlarında birinci konumda. %26.6 oran ile ikinci sırada yer alan sedan’lar ise henüz unutulmuş değil.

TOGG’un sedan modeli, 2024 yılının sonlarına doğru tanıtılacak ve 2025’in ilk yarısında üretime başlayacak. Aynı tarihten itibaren TOGG modelleri, başta Avrupa olmak üzere dış pazarlara da ithal edilecek. C-X Coupe olarak tanıtılan, farklı firmaların “Gran Coupe” ismini verdiği modelin ise 2026 yılında çıkması bekleniyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir