Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tozz Bike İmzalı Elektrikli Ulaşım Aracı: Pipegun

Tozz Bike İmzalı Elektrikli Ulaşım Aracı: Pipegun

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
72 0

Tam adı “Pipegun #1” olan ve İstanbul merkezli olarak Burak Kazar ve Emre Kuvvetli tarafından kurulan Tozz Bike, hibrit tasarımı ile elektrikli kişisel ulaşım aracı konumunda.

BMX bisiklet, elektrikli scooter ve kaykay formlarını bir araya getirerek tasarımdaki model farkıyla karşımıza çıkmakta. Paslanmaz çelik gövde üzerine kurulan ürün, küçük lastikleri ile birlikte yol alıyor. Tekerlerin sadece arka tarafta disk fren bulunduruyor.

Teknik açıdan Pipegun, iki ayrı versiyonuyla karşımıza çıkmakta. İlk versiyonu Bafang imzalı 250W gücünde bir elektrik motorundan alınan güç. 45 Nm gibi bir tork sunan ve modeli 25 km/s hıza rahatlıkla çıkarabilen bu motor Pipegun’a fazlasıyla yetebilecek bir güçte. Hatta motorun bu versiyonu lityum-iyon pil beraberinde 45 km kadar menzil getiriyor. İkinci versiyon ise yine gücünü Bafang imzalı 500W gücünde bir elektrik motoru veriyor. Arkada olan bu motor tam tamına 60 Nm tork sunuyor ve modeli 35 km/s hıza çıkarabiliyor. Bu versiyon ile de lityum-iyon pil ile 65 km kadar bir sürüş menzili elde edilebiliyor. Tabiî ki bu menziller yol şartlarına göre değişebiliyor.

İlk üretimde 20 adet üretilecek olan Tozz Bike Pipegun, ön sipariş fiyatı 2.100 dolar seviyesinde yer alıyor. Şehir içi ulaşımı sağlayacak kişisel ulaşım aracı olan Pipegun için henüz Türkiye fiyat açıklaması bulunmamakta.

What’s your Reaction?
15
6
1
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir