Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Asus ZenFone 9 ve ROG Phone 6 Tasarımı Sızdırıldı

Asus ZenFone 9 ve ROG Phone 6 Tasarımı Sızdırıldı

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
92 0

Pek akıllı telefon piyasasında göremediğimiz fakat  ZenFone serisi ile telefon pazarına girmeye çalışsan Asus, ROG Phone model oyuncu telefonu ile sektöre giriş yapmıştı.

Akıllı telefon pazarına giriş yapıp yer edinmek isteyen şirket, önümüzdeki dönemde tanıtacağı ZenFone 9 ve ROG Phone 6 modellerini netleştirmeye başladı. 2018 yılının Ekim ayında ROG Phone adını verdiği telefonunu tanıtan Asus, ilk ZenFone modelini de bundan dört yıl önce karşımıza çıkarmıştı. Ve hatırlarsanız ilk ZenFone’lar da 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Üretkenliğini sürdürmeye devam eden şirket, ortaya çıkan yeni görseller ile ZenFone 9 ve ROG Phone 6’yı gözler önüne seriyor.

Sızdırılan görseller ve bilgilere göre Asus ZenFone 9 telefon modelinde arka tarafında çift kamera bulunduracak. Buna ek olarak ikinci bir ekranıyla da kullanıcıları mutlu edecek gibi duruyor. Söylenilene göre; Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, yüksek RAM kapasitesi, 120Hz yenilemeli ekranı ile donanım konusunda da ZenFone 9 iddialı olacak.

ROG Phone 6’ya gelecek olursak:

2018 yılında ilk oyuncu telefonunu tanıtan ve bu alana yatırım yapan sayılı şirketlerden olan Asus, bu serisine bir yenisini daha ekleyecek. Bu modeli ile oyuncuların konforuna ve taleplerine göre dizayn eden, oyun sırasında üst düzey performans için çalışan şirket, yeni modelinde tasarım çizgisini koruyacak. Üst tarafta sola daha yakın olan altıgen kamera kurulumu, üç arka kamera, ROG Phone ile özdeşleşmiş şekil ve yazılarıyla “Republic of Gamers” (Oyuncular Cumhuriyet) sloganı bulunacak. Tabiî ki bu modelinde de Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacak. Telefonda yüksek yenileme hızıyla, yüksek depolama ve RAM kapasitesi de bekleniyor.

What’s your Reaction?
7
11
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir