Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitch Müstehcen İçeriklere Yasak Getirdi!

Twitch Müstehcen İçeriklere Yasak Getirdi!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
39 0
twitch

Canlı yayın platformu Twitch, çıplaklık konusundaki politikasını bir kez daha sıkılaştırdı. Bundan böyle yayıncıların “kısmi veya tam çıplaklığı ima etmelerine veya önermelerine” izin verilmeyecek. Platform politikasını Aralık ayında gevşetmişti.

Twitch yayınladığı blok yazısında, bu değişikliği yayıncıların son zamanlarda “vücutlarını veya kıyafetlerini gizlemek için sansür çubukları veya diğer nesneleri kullanmaları veya kamerayı yayıncının tamamen veya kısmen çıplak olduğu izlenimini verecek şekilde konumlandırmaları” nedeniyle yaptığını belirtiyor. Canlı yayın platformu, birçok yayıncının aslında çıplak olmadığını, ancak bu tür içeriklerin birçok kullanıcı için Twitch deneyimini ‘bozabileceğini’ yazıyor.

İlginizi çekebilir; Realme 12 Pro ve 12 Pro Plus’ın Tasarımı Ortaya Çıktı: Beklenen Özellikler Neler?

Geçtiğimiz Aralık ayında Twitch, çıplaklıkla ilgili politikasını gevşeterek bu tür cinsel içerikli yayınlara izin vermişti. Ancak kullanıcıların bu tür yayınları ön sayfada görünmemeleri için ‘Cinsel Temalar’ etiketiyle etiketlemeleri gerekiyordu. Site şimdi, akış kategorileri arandığında olası müstehcen küçük resimlerin hala görünür olduğunu ve birçok kullanıcının bu şekilde içerik aradığını belirtiyor. Bu nedenle şirket, belirli bir etikete sahip akışları filtrelemek için bir seçenek üzerinde çalıştığını açıklıyor. Ayrıca, Cinsel Temalar etiketine sahip yayınların küçük resimlerini otomatik olarak bulanıklaştıracak bir değişikliği de hayata geçirmek istiyor.

Cinsel açıdan müstehcen içeriğe ek olarak, bu gevşemenin bir parçası olarak çizilmiş çıplaklığa da izin verildi, ancak platform birkaç gün sonra bu konuda geri adım attı. Twitch daha sonra, kısmen gerçekçi yapay zeka tarafından üretilen görüntülerin sanat ve fotoğraf arasında ayrım yapmayı zorlaştıracağı için değişiklikle “çok ileri” gittiğini yazdı.

Neler düşünüyorsunu? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir