Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, AirDrop benzeri yeni bir özellik geliştiriyor

WhatsApp, AirDrop benzeri yeni bir özellik geliştiriyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
93 0
whatsapp

WhatsApp, kullanıcıların internet bağlantısı olmadan bile dosya paylaşmasını sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor. Son sızıntılar; mesajlaşma uygulamasının fotoğrafları, videoları, müzikleri ve belgeleri çevrimdışı olarak kullanıcıların birbirleriyle paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. İşte detaylar

WhatsApp tarafından resmi bir çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, söz konusu çevrimdışı dosya paylaşım özelliğinin beta aşamasında olduğu belirtiliyor. Bu bağlamda; kullanıcılar fotoğraf, video, müzik ve belgeler dahil olmak üzere çeşitli dosya türlerini internet bağlantısına ihtiyaç duymadan yakındaki kişilerle paylaşabilecekler.

dosya paylaşım

Şifreli dosya aktarımı

WhatsApp, kullanıcı gizliliğine ve veri güvenliğine öncelik veriyor. Bu odağı korumak için, paylaşılan dosyalar çevrimdışı aktarım sırasında şifrelenecek. Bu şifreleme işlemi, dosyaları yetkisiz erişimden veya potansiyel bozulmadan koruyor ve internet bağlantısı olmasa bile güvenli paylaşımı mümkün kılıyor.

İzinler ve işlevsellik

Android için en son WhatsApp beta sürümünü, çevrimdışı dosya paylaşımını etkinleştirmek için uygulamanın izin gereksinimleri hakkında bilgiler içeriyor.

Önemli bir izin, yerel dosya paylaşımında yakındaki telefonları bulmak için Bluetooth kullanımına işaret ediyor. Ancak, kullanıcılar tercih ederlerse bu erişimi devre dışı bırakabilecekler. Yakındaki cihazları keşfetmenin ötesinde, WhatsApp ayrıca sistem dosyalarına ve telefonun fotoğraf galerisine erişmek için izin isteyecek. Buna ek olarak, diğer cihazlarla bağlantı kurulurken yeterince yakın olup olmadığını belirlemek için konum erişimi gerekli olacak.

Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir