Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, Kanallar için yeni özellikleri duyurdu

WhatsApp, Kanallar için yeni özellikleri duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
39 0
WhatsApp

WhatsApp Kanallar için yeni özelliklerini duyurdu. Engadget’ın haberine göre WhatsApp artık bugünden itibaren 16 adede kadar yönetici eklemenin yanı sıra Durum’da haber paylaşmak ve anket açmak mümkün olacak. İşte özellikler hakkında tüm detayar.

WhatsApp’ın yeni özellikleri Android ve iOS cihazlar için kullanıma sunuldu. Ayrıca yeni özellik kademeli olarak kullanıma sunulacağını belirtelim.

whatsapp

WhatsApp’ın öne çıkan en önemli özelliği, bir Kanala 16 adede kadar yönetici ekleme imkanı sunuyor. Artık sohbet sahibi, herhangi bir kişiyi veya takipçiyi mesaj oluşturmaya, düzenlemeye ve silmeye davet edebilir, ayrıca sohbetteki ana bilgileri yönetebilir. Yeni bir yöneticiyi herhangi bir zamanda kaldırmak da mümkün.

İlginizi çekebilir; Apple’dan Avrupa’ya Özel App Store Geliyor

Diğer özellikler arasında yöneticiler ayrıca Kanallarda sesli mesajlar ve anketler gönderebilecekler; bu özellikler daha önce yalnızca doğrudan sohbetler ve gruplar için mevcuttu. Son olarak, artık Kanallardaki haberleri Durum’da paylaşmak da mümkün. Bunu yapmak için güncellemeye basmanız, “ilet” ve ardından “Durumum “u seçmeniz yeterlidir.

“Bilinmeyen Kullanıcıları Sessize Alma, gelen aramalarınız üzerinde size daha fazla gizlilik ve kontrol sunmak için tasarlanmıştır. Daha fazla koruma için spam, dolandırıcılık girişimleri ve bilinmeyen kişilerden gelen aramaları otomatik olarak filtrelemeye yardımcı olur. Bu aramalar telefonunuzda çalmayacak ancak arayanın önemli biri olduğu ortaya çıkarsa Arama listenizde görünecek.” “Bilinmeyen kullanıcılar nasıl sessize alınır?” sorusuna verilen cevaba ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.”

Diğer WhatsApp haberleri

WhatsApp kısa süre önce iOS’ta Sticker Maker’ı kullanıma sundu. Bu sayede, iPhone kullanıcıları yerel olarak kaydedilecek çıkartmalar oluşturabilir ve düzenleyebilir. Buna ek olarak, mesajlaşma programı önemli mesajları tek tek konuşmalara veya gruplara sabitlemenize de olanak tanıyor.Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir