Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp, Yapay Zeka Destekli Sohbet Robotu Getiriyor

WhatsApp, Yapay Zeka Destekli Sohbet Robotu Getiriyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
96 0
WhatsApp

WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için yapay zeka özelliklerini platformuna entegre ediyor. Öncesinde, AI tarafından oluşturulan çıkartmaları test eden WhatsApp, şimdi ise beta testi altında olan yapay zeka sohbet robotu özelliğini tanıttı. Meta Connect 2023’te duyurulan yeni özellik, zamanla herkese açık hale gelecek.

AI sohbet robotu, beta sürümünde görüldü

Google Play Beta Programı aracılığıyla erişilebilen en son WhatsApp güncellemesinde (sürüm 2.23.24.26), Sohbetler sekmesinde yeni bir kısayol görüntülendi. (Yeni sohbet simgesinin üzerinde bir buton olarak bulabilirsiniz.) Bu kısayol, kişi listenizden aramak zorunda kalmadan yapay zeka destekli sohbetlere erişmeyi kolaylaştırıyor.

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların uygulamayı daha işlevsel bir şekilde kullanabilmeleri amaçlanırken aynı zamanda, uygulama içinde yapay zeka destekli konuşmalara katılmak istediklerinde işlerini daha hızlı bir şekilde halletmelerine imkan tanınıyor. Şimdilik belirli beta kullanıcılarına sunulan özellik, zamanla herkese açık hale gelecek.

Sohbet Robotu

Bununla birlikte, WhatsApp; kilitli sohbetlere erişmek için gizli bir kod ve kullanıcıların iş ve kişisel iletişimlerini ayırt etmelerine yardımcı olmak için ayrı bir profil seçeneği gibi diğer heyecan verici beta özellikleri üzerinde de çalışıyor. Bu güncellemeler, görünüşe göre en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı yakında daha da işlevsel ve kullanıcı dostu haline getirecek.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp için eklenen yeni özellikler kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir