Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 Tüm Sitelerde Geçerli Olacak Olan Şifresiz Giriş Özelliği Getiriyor. ‘’Şifremi Unuttum’’ Sözü Tarih Oluyor.

Windows 11 Tüm Sitelerde Geçerli Olacak Olan Şifresiz Giriş Özelliği Getiriyor. ‘’Şifremi Unuttum’’ Sözü Tarih Oluyor.

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
78 0
şifre

Windows Bilgisayar kullanımının başladığı ilk yıllardan beri tüm uygulama ve siteler kullanıcılardan harf ve rakamlardan oluşan kişiye özel şifreler oluşturmasını istiyordu.  Kullanıcı tarafından oluşturulan bu şifreler, sitelere girişte hatalı kullanıldığında giriş izni verilmiyordu.  Bu gibi durumlarda kullanıcılar ‘’şifremi unuttum’’ sekmesinden yeni şifre talep ediyor, bu işlem bazen de oldukça zaman alan ve can sıkan bir işlemler bütününe dönüşebiliyordu.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Microsoft, Windows 11‘in son Insider sürümünde Windows Hello adını verdiği uygulama ile şifre kullanmadan sitelere giriş yapabilme olanağı getiriyor.

windows

Karmaşık Harf ve Rakamlarla Şifre Oluşturma Dönemi Bitiyor

Geçtiğimiz yıl Apple, Microsoft ve Goodle kullanıcıların şifresiz bir şekilde dilediği platforma girebilmesine olanak sağlayan bir projede ortak hareket etmeye karar vermişti.  Bu konuyla ilgili ilk ve önemli adımı atan Microsoft oldu. Daha gelişmiş güvenlik özellikleriyle donatılan Windows 11 ile şifresiz giriş dönemini başlatan Microsoft, bu atılımı insider sürümüyle başlattı.

What’s your Reaction?
2
8
2
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir