Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Windows 11’deki not defteri nihayet beklenen özelliğine kavuşuyor!

Windows 11’deki not defteri nihayet beklenen özelliğine kavuşuyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
96 0
not-defteri-1

Windows 11 Not Defteri nihayet yerel bir otomatik düzelticiye sahip oluyor. Yeni özellik geçtiğimiz Perşembe günü (21) resmi Windows blogunda duyurulurken, ilk olarak test kullanıcılarına dağıtılacak.

Güncelleme yerel metin editörünün 11.2402.18.0 sürümünde yer alırken, tıpkı daha güçlü programlardaki (örneğin Microsoft Word ve Google Docs) otomatik düzelticiler gibi, yerel düzeltici de yanlış yazılmış kelimeleri vurgulayarak kullanıcının pasajları daha hızlı bir şekilde tanımlamasını ve düzeltmesini sağlayacak.

İlginizi çekebilir; iOS 17.4.1 yayınladı; İşte sürüm notları

Otomatik düzeltme okuyucusu kendi başına da çalışırken, yazım hatalarını ve yaygın yazım yanlışlarını otomatik olarak düzeltmek için kullanılan bir özelliktir. Bu özellik, yazım becerilerinizi geliştirmenize ve daha profesyonel görünen belgeler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

not-defteri

Manuel düzeltmeler yapmak için, düzeltici tarafından işaretlenen kelimeye tıklamanız ve sistemin alternatiflerinden birini seçmeniz yeterlidir. Kelime otomatik olarak seçilen seçenekle değiştiriliyor..

Beklendiği gibi, düzeltici yanlış gösterirse, kullanıcı öneriyi görmezden gelebilir veya kelimeyi kişisel bir sözlüğe ekleyebilir. Bu durumda terim artık belgede veya gelecekteki projelerde işaretlenmeyecektir.
Ayrıca bazı formatlarda varsayılan olarak devre dışı bırakılacak.

Microsoft, aracın günlük dosyaları veya genellikle programlama ile ilişkili belgeler gibi bazı dosya türlerinde varsayılan olarak devre dışı bırakıldığına dikkat çekti. Araç ayrıca ayarlar menüsünden daha fazla format için etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Araç şu anda test kullanıcılarına kademeli olarak dağıtılıyor. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir