Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yapay Zeka Destekli Drone Operatörünü Ölüdürdü İddialarına Açıklama Geldi

Yapay Zeka Destekli Drone Operatörünü Ölüdürdü İddialarına Açıklama Geldi

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 1 dk okuma süresi
60 0
Yapay Zeka

Birkaç gün önce sosyal medyaya düşen bomba gibi bir haber ortalığı karıştırdı. İddiaya göre ABD Hava Kuvvetleri tarafından yapılan bir test sırasında yapay zeka destekli bir drone kullanıldı ve bu drone operatörün talimatlarına karşı çıkarak onu öldürdü. Yapay zeka tartışmalarının zirve yaptığı döneme denek gelen bu inanılmaz haber, ABD Hava Kuvvetleri mensubu bir subay tarafından yalanlandı.

Yapılan açıklamada bu olayın hiçbir şekilde yaşanmadığı ve tamamen varsayımsal olduğu bildirildi. ABD Hava Kuvvetlerinde Albay olarak görev yapan Tucker Hamilton, sosyal medyaya düşen haberlerin bir simülasyon gösterisindeki ifadelerin yanlış anlaşılmasından kaynaklandığını açıkladı.

Yapay zeka

Yapay Zeka Operatörün Emrini Reddetti

Sosyal medyada konu ile ilgili çok fazla ve abartılı mesajların yer alması sonrasında açıklama yapan yetkililer, bu haberlerin bir uçuş simülasyonu sonrasında ortaya çıktığını belirtti. Ancak Albay Hamilton yapılanın sadece varsayımlardan yola çıkılarak yapılan bir deney olduğunu, bu tür bir olayın gerçekte hiçbir şekilde yaşanmamış olduğunu açıkladı.

What’s your Reaction?
16
9
1
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir