Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. YouTube, silah içeren videolara yaş kısıtlaması getiriyor

YouTube, silah içeren videolara yaş kısıtlaması getiriyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
41 0
YouTube

Popüler sosyal medya uygulaması YouTube, kısıtlamalarına devam ediyor. Şirket, son olarak silahlarla ilgili videolara yaş sınırlaması getirecek, bazılarını ise tamamen yasaklayacak bir politika değişikliğini sessizce uygulamaya koydu. Bu bağlamda, ateşli silahlar içeren içerikler 18 yaşın altındaki izleyiciler için engellenirken, güvenlik cihazlarını çıkarmaya yönelik eğitimler yaştan bağımsız olarak yasaklanacak. İşte detaylar

YouTube ateşli silahları engelliyor

YouTube’un ateşli silahlar politikası sayfasında “18 Haziran 2024 tarihinden itibaren, güvenlik cihazlarının nasıl çıkarılacağını gösteren belirli içerikler yasaklanacaktır. Ev yapımı ateşli silahların, otomatik ateşli silahların ve belirli ateşli silah aksesuarlarının kullanımını gösteren içeriklere ise yaş sınırlaması getirilecektir.” şeklinde bir açıklama yer alıyor.

YouTube, yasakların ateşli silahların gerçek kullanımı için geçerli olacağını ve video oyunları, film klipleri veya diğer sanatsal içeriklerle ilgili olmayacağını da ekledi. Platform ayrıca askeri veya polis görüntüleri, haberler veya savaş bölgesi videoları gibi kamu yararına olan içerikler için imtiyaz gösterebilir.

kısıtlama

Değişiklik, kar amacı gütmeyen bir izleme grubu olan Tech Transparency Project‘in (TTP), platformun algoritmalarının reşit olmayan kullanıcıları silah videolarına ne kadar kolay yönlendirdiğini görmek için kurduğu birkaç “çocuk” hesabına silahla ilgili içerik önerdiği için YouTube’a çağrıda bulunmasından bir yıl sonra geldi. YouTube’un yeni politikası, 18 Haziran‘da yürürlüğe girecek. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir