Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Adobe, yeni yapay zeka modelini duyurdu!

Adobe, yeni yapay zeka modelini duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
63 0
adobe-firely-ai

Adobe üretken yapay zeka (AI) hizmetiyle ilgili iki yeni özellik sundu. Bunlardan biri, kendi dil modelinin yeni nesli olan Firefly Image 3 yer alıyor. İşte detaylar.

Yeni Firefly Image 3, markanın üretken yapay zeka platformunda önemli bir gelişme. Daha yüksek kalitede illüstrasyonlar oluşturabiliyor, metin komutlarını daha doğru anlayabiliyor ve daha fotogerçekçi sanal öğeler de dahil olmak üzere stilleri, renkleri ve ayrıntıları yaratıcı bir şekilde çoğaltabiliyor.

Adobe’nin yeni nesil yapay zekası bugünden itibaren Beta sürümüyle Photoshop’ta ve tarayıcılar için Firefly uygulamasında kullanılabiliyor.

Ücretsiz Adobe hesabı olan kullanıcılar, yeni nesli denemek için ücretsiz kredi alma hakkına sahipken ayrıca, fotoğraflardaki öğeleri düzenleme veya değiştirme ve bir görüntünün kenarlarını yapay olarak oluşturulmuş içerikle tamamlayan dosyaları doldurma gibi özellikleri de içeriyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp, AirDrop benzeri yeni bir özellik geliştiriyor

adobe-firefly-image-3-modeliyle-kaliteyi-katliyor-1000x562-1-jpg

Photoshop’ta Firefly ile gelen yenilikler

Yeni sürüme ek olarak, Adobe’nin üretken yapay zekası artık Photoshop görüntü düzenleyicisinde yerleşik olarak daha fazla araca sahip.

Bugün Beta olarak yayınlanan ve yıl sonuna kadar kararlı olarak yayınlanması planlanan yeni Firefly Image 3 özellikleri, uygulamada otomatik düzenleme olanaklarını genişletiyor.

Genel olarak, Photoshop artık yeni AI modeli sayesinde daha gelişmiş bir Generative Fill’e sahip. Adobe’ye göre bu, hizmetteki “fotoğraf kalitesini bir üst seviyeye taşıyor”.

Yeni işlevlerden biri de “Text to Image”, yani insanlar, yerler ve nesneler de dahil olmak üzere sıfırdan yönlendirmelerle kişiselleştirilmiş bir şeyler yaratabilirsiniz.

Photoshop artık ürün fotoğrafı gibi bir görüntü dosyası için arka planlar da oluşturabiliyor. “Benzerini Oluştur” özelliği, yeni metin komutlarına gerek kalmadan en sevdiğiniz görüntünün birden fazla varyasyonunu oluşturuyor, böylece en iyi sonucu seçebiliyorsunuz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir