Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. AMD Radeon Anti-Lag 2, CS2 ile piyasaya sürüldü

AMD Radeon Anti-Lag 2, CS2 ile piyasaya sürüldü

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
62 0
Radeon Anti-Lag 2

AMD‘nin geçen yıl Radeon Anti-Lag+ ile olan hatasından sonra şirket, gelişmiş gecikme azaltıcı oyun özelliğini revize etti. Anti-Lag’in yeni sürümü, bu sefer yalnızca bir önizleme olarak yayınlandı. Counter-Strike 2 oyuncuları, artık AMD’nin Radeon Anti-Lag 2 özelliğini deneyimleyebilir.

AMD hatasından dönüyor

Radeon Anti-Lag 2, geçen Eylül ayındaki güncellemenin neden olduğu ciddi oyun içi sorunları giderirken girdi gecikmesini şirketin önceki uygulamasından daha etkili bir şekilde azaltmayı amaçlıyor.

Anti-Lag 2 için AMD Radeon RX 5000, 6000 veya 7000 bir GPU ve en son Radeon sürücüleri gerekiyor. (sürüm 24.5.1.) Sürücüyü yükledikten sonra Counter-Strike 2’de Anti-Lag 2 varsayılan olarak devreye girecektir, Ancak oyuncular bu seçeneği oyunun grafik menüsününde bulabilir.

Şirket ayrıca, oyuncuların Anti-Lag’in orijinal sürümü ve güncellenmiş sürüm arasındaki farkı görmelerine yardımcı olacak bir analiz aracı da konumlandırdı. Ekranın sol üst köşesindeki mini haritanın yakınında çerçeve ve milisaniye sayaçlarını görüntüleyen modlar arasında geçiş yapmak için Alt+Shift+L tuşlarına basmanız yeterli.

AMD

Nvidia Reflex’e benzer şekilde, Radeon Anti-Lag, her kareyi işlerken CPU ve GPU arasındaki hizalamayı iyileştirerek bir oyuncunun girişi ile ekrandaki sonuç arasındaki gecikmeyi azaltıyor. AMD’nin 2019’da tanıtılan orijinal uygulaması, sürücü düzeyinde tüm oyunlar için bu görevi gerçekleştirdi. Şirket, geçtiğimiz Eylül ayında Anti-Lag+ ile her oyunun kodunu daha derinlemesine inceleyerek işlevselliği geliştirmeye çalıştı ve bu da oyun başına optimizasyon gerektirdi.

Ancak AMD, oyun geliştiricilerini bilgilendirmeden Anti-Lag+ özelliğini kullanmaya başladı. Sonuç olarak, bu özellik bazı çevrimiçi oyunlarda çökmelere neden olurken bazılarında da anti-hile yasaklarını tetikledi. Teknoloji devi, sonunda özelliği geri çekti ve sorunu çözecek bir revizyonu duyurdu. Anti-Lag 2, şu anda yalnızca Counter-Strike 2’yi destekliyor. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir