Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, iPhone 12 ve 12 Pro’yu ücretsiz olarak tamir edecek

Apple, iPhone 12 ve 12 Pro’yu ücretsiz olarak tamir edecek

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
38 0

iPhone 12 veya 12 Pro’nuzdaki ahizede ses sorunu mu var? Öyleyse, Apple sorunu ücretsiz olarak onaracak.

Apple, Phone 12 ve 12 Pro için yeni servis programı duyurdu. Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretilen iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazlarının ahize hoparlörleriyle ilgili sorunlara eğilimli olduğu ortaya çıktı. Apple, çentiğin arkasında bulunan modüldeki bir bileşenin arızalanabileceğini söylüyor.

“iPhone 12 veya iPhone 12 Pro’nuz, arama yaptığınızda veya aldığınızda ahizeden ses çıkarmıyorsa, servis için uygun olabilir.” -Apple

Bu nedenle, bir arama yaptığınızda veya aldığınızda iyi duyamıyorsanız, ücretsiz bir hizmetten yararlanma hakkınız olabilir. Bunu yapmak için bir Apple yetkili servis sağlayıcısı bulmalısınız. Diğer seçeneğiniz, Apple Destek ile iletişime geçerek Apple Onarım Merkezi aracılığıyla posta servisi ayarlamaktır. Apple’ın onarım için göndermeden önce iPhone’unuzu iCloud’a veya bilgisayarınıza yedeklemenizi önerdiğini unutmayın.

iPhone 12 veya 12 Pro’nuzun ücretsiz onarıma uygun olması için iyi durumda olması gerekir. Apple, ekranı çatlamışsa, ücretsiz servis için göndermeden önce tamir etmeniz gerektiğini özellikle belirtiyor.

What’s your Reaction?
8
4
0
3

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir