Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Asus ROG Ally 2, bu yıl oyuncularla buluşuyor

Asus ROG Ally 2, bu yıl oyuncularla buluşuyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
144 0
Asus ROG Ally 2

Asus’un taşınabilir oyun konsolu ROG Ally, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülerek büyük satış başarısı elde etmişti. Raporlara göre, şirket şimdi ise Asus ROG Ally el konsolunun 2. nesil halefini bu yıl satışa çıkarmayı ve oyun deneyimini arşa çıkarmayı hedefliyor.

Asus ROG Ally 2 ne zaman tanıtılacak?

Steam Deck ve Lenovo Legion Go rakibi olarak karşımıza çıkan ROG Ally, Haziran 2023 tarihinde oyuncularla buluşmuştu. Asus Hindistan başkan yardımcısı Arnold Su’ya göre, ikinci nesil Asus ROG Ally el konsolunun bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Arnold Su, Asus’un el konsolu piyasasındaki rekabeti hareketlendirmek adına ROG Ally halefi için bu yıl tanıtım planının olduğunu paylaştı. Planlanan Asus ROG Ally 2, görünüşe göre oyun tarafına daha fazla odaklanacak ve Windows işletim sistemini kullanmaya devam edecek.

Asus

Asus ROG Ally, sadece Hindistan’da 70.000-80.000 adet cihaz satarak büyük bir başarıya imza attı. Asus ROG Ally, Windows 11 tabanlı oyun deneyimi sağlayabilen bir taşınabilir oyun konsolu. Bu bağlamda, hem Steam hem de Xbox Game Pass platformları da dahil olmak üzere çeşitli PC oyunlarını oynama imkanı sunuyor. 512 GB NVMe depolamaya sahip olan ve AMD Ryzen Z1 APU işlemci tarafından desteklenen modelin yeni sürümü için donanım özelliklerinde de iyileştirmeler bekleniyor. Ancak bu konu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir