Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Chrome Yeni Güncellemeyle Daha Güvenli ve Güçlü Hale Geliyor!

Chrome Yeni Güncellemeyle Daha Güvenli ve Güçlü Hale Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
42 0
Chrome

Google Chrome, güvenlik ve performansı ön plana alan bir dizi yeni özellik sunarak yenilenmeye devam ediyor. Bu yazıda, sizlere sunulan yeni özellikleri inceleyeceğiz.

Güvenlik Kontrolü Daha Proaktif Hale Geliyor

Chrome Ayarlar menüsünden başlatabileceğiniz Güvenlik Kontrolü, kayıtlı şifrelerinizin ele geçirilip geçirilmediğini kontrol etmenizi sağlayan bir araçtır. Bu araç, artık daha proaktif hale gelerek sürekli olarak çalışacak ve uzantılarınızdan biri şüpheliyse, tarayıcı güncel değilse veya bir site şüpheli izinler isterse size bildirim gönderecek. Güvenlik Kontrolü ayrıca, bir süredir ziyaret etmediğiniz sitelere verdiğiniz izinleri (mikrofona, kameraya vb. erişim) otomatik olarak kaldıracaktır.

Chrome

Bellek Tasarrufu Artık Daha Şeffaf

Geçen yıl tanıtılan Bellek Tasarrufu özelliği, RAM tasarrufu sağlamak için kullanılmayan sekmeleri uyku moduna geçirir. Bu özellik Chrome’un Ayarlar menüsünün Performans sekmesinde etkinleştirilebilir. Artık, bir sekmenin üzerine gelerek ne kadar bellek kapladığını görebilir ve Bellek Tasarrufu’nu etkinleştirmeye değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Windows 10 Çevre Felaketine Yol Açabilir!

Sekme Gruplarını Kaydedin ve Senkronize Edin

Google, sekme gruplarını kaydetme ve Google hesabınıza bağlı başka bir cihazdan erişme imkanı sunuyor. Bu sayede, önemli sekme gruplarınızı kaybetmeden farklı cihazlarda kolayca kullanabilirsiniz. Sekme gruplarının senkronizasyonu özelliği, Chrome’un beta sürümünde test edildikten sonra artık tüm kullanıcılara sunuldu. Google Chrome güvenlik ve performansa odaklanan bir dizi yeni özellikle birlikte yenilenmeye devam ediyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir