Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dragon Quest 3 HD-2D Yeniden Yapımı Tüm Platformlara Geliyor!

Dragon Quest 3 HD-2D Yeniden Yapımı Tüm Platformlara Geliyor!

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
67 0

Square Enix, üç yıl önce duyurduğu Dragon Quest 3 HD-2D yeniden yapımı hakkında uzun süredir sessiz kalmıştı. Fakat heyecan verici bir haberle geri döndüler. Bu nostaljik macera, Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC (Steam üzerinden) platformlarında yayınlanacak.

Square Enix’in HD-2D Teknolojisi

Square Enix, Octopath Traveler ile tanıttığı kendine özgü HD-2D teknolojisini, son yıllarda birçok oyunda kullanmaya başladı. Bu teknoloji, klasik piksel grafiklerin modern bir estetikle harmanlanmasını sağlayarak nostaljik bir his uyandırırken, modern oyunların görsel zenginliğine de yer veriyor.

Ayrıca bu teknoloji 2021’deki tanıtım fragmanına göre, HD-2D motoru 1988 yılında çıkan Dragon Quest 3’e de uygulanacak. Bu, orijinal oyunun görsel açıdan büyük bir yükseltme almasını sağlayacak.

İlginizi çekebilir; Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi belli oldu!

Serinin yaratıcısı Yuji Horii’nin test ettiğine dair haberler, oyunun geliştirilmesinin son aşamalarına yaklaştığını gösteriyor. Ayrıca, Summer Game Fest ve diğer oyun etkinlikleri yaklaşırken, Dragon Quest 3 HD-2D yeniden yapım ile ilgili yeni bilgiler bu etkinliklerde duyurulabilir.

Dragon Quest XII Fragmanı da Yayınlandı

Gelişmeler sadece Dragon Quest 3’ün HD-2D yeniden yapımı ile kalmıyor. Square Enix, Dragon Quest serisinin 35. yıldönümü olan Dragon Quest Günü’nde resmi bir teaser ile Dragon Quest XII: The Flames of Fate’in geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu.

Serinin klasik savaş sisteminde bazı değişiklikler olacak ve serinin klasik sıra tabanlı savaş sistemi yenilenerek modern tarza dönüştürülecek. Böylelikle oyuncuları daha farklı bir oynanış tekniği bekliyor.

Oyunun hangi platformlarda çıkacağı da resmi olarak açıklanmadı. Ancak, Dragon Quest serisinin önceki oyunlarının çoğunun PC ve tüm konsollar için piyasaya sürüldüğünü göz önünde bulundurarak, Dragon Quest XII’nin de benzer bir şekilde çıkacağı bekleniyor.

Teaser fragmanı ve Horii’nin yaptığı açıklamalar, oyunun karanlık ve yetişkinlere yönelik bir tonda olacağını ve oyuncuların hikayenin gidişatını etkileyecek önemli seçimler yapmalarına imkan tanıyacağını gösteriyor. Square Enix, Dragon Quest XII: The Flames of Fate’in çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı. Oyun ilk defa 2021’de duyurulmuştu, bu nedenle hayranlar hala bekleyişlerini sürdürüyor.

Kaynak: engadget

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir